تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
تخفیف لیزر موی زائد مردان و تخفیف لیزر کل بدن مردان | مرکز تخصصی لیزر موهای زائد برای آقایان در تهران

5عاملی که بر روی نتایج لیزر موهای زائد اثر می گذارند | مرکز لیزر برکه

رنگ پوست مهم ترین عوامل مؤثر بر نتایج لیزر موهای زائد است.

0 109

5عاملی که بر روی نتایج لیزر موهای زائد اثر می گذارند | مرکز لیزر برکه

laser hair removal for dark skin23 300x193 - 5عاملی که بر روی نتایج لیزر موهای زائد اثر می گذارند | مرکز لیزر برکه

1-رنگ پوست

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه کندلا جنتل مکس پرو

22212952_021 22234012_021

6634846_0910

 

رنگ پوست مهم ترین عوامل مؤثر بر نتایج لیزر موهای زائد است.  رنگ های مختلف پوست نتایج مختلفی از لیزر موهای زائد خواهند داشت.  پرتو لیزر به فولیکول های مو هدایت شده و رنگدانه های تیره موجود در فولیکول مو انرژی لیزر را جذب می کند در حالی که پوست اطراف فولیکول نور لیزر را رفلکس می کند.

هر چه مقدار ملانین در پوست شما بالا باشد ، لیزر بیشتری جذب پوست می شود. افراد دارای پوست روشن و موهای تیره ، بدون در نظر گرفتن هر گونه عامل خارجی کاندیداهای مناسبی برای لیزر موهای زائد می باشند.   این افراد  نیاز به حداقل مقدار درمان دارند و همچنین درمان سریع تری خواهند داشت.

پس از آن افراد با پوست های متوسط و موهای تیره تر از پوست خود هستند و سپس افرادی با پوست تیره و موهای تیره قرار دارند.  افراد با پوست های روشن و موهای قرمز با هر لیزری درمان نمی شوند و ممکن است فقط  با کاهش تراکم مو روبرو شوند.  بدترین نامزدها برای لیزر درمانی افراد دارای پوست تیره تر و موهای سفید یا خاکستری هستند.  این افراد ممکن است به سختی درمان شوند.

 • پوست های روشن (قفقازی ، اروپایی ، پوست های نوع I II III )

بهترین نامزدها برای لیزر موهای زائد هستند.  پوست این گروه از افراد کمترین میزان نور لیزر را به خود جذب می کند. پوست روشن درجات مختلفی دارد.  این افراد تقریباً بهترین نتایج را نسبت به سایر پوست ها دریافت خواهند کرد و همچنین نیاز به جلسات درمان کمتری دارند.

دستگاه لیزر مورد استفاده پوست های روشن : دایود ؛ الکساندرایت ؛ روبی.

 • افراد با پوست های متوسط و موهای تیره تر از پوست خود

افراد این گروه  معمولاً کاندید خوبی برای درمان لیزر موهای زائد  LHR هستند. زیرا موهای شان تیره است و پوست شان رنگدانه کمتری دارد. ممکن است لازم باشد چندین جلسه لیزر درمانی داشته باشند تا موهای زائد شان به طور کامل از بین بروند.

دستگاه لیزر مورد استفاده : دایود

 • پوست نوعiv ​ یا متوسط (خاورمیانه ای ، مدیترانه ای ، اسپانیایی ای ، آمریکایی – افریقایی)

رنگ پوست این افراد می تواند از قهوه ای تیره تا قهوه ای متوسط ​​باشد. و پوست آنها اشعه لیزر را نسبت به سایر انواع پوست بیشتر جذب می کند.  اما احتمال کسب نتایج مطلوب در این افراد کمتر است. و نیازمند تعداد جلسات لیزر موهای زائد بیشتری نسبت به پوست های روشن هستند.

دستگاه لیزر مورد استفاده:  Nd: YAG

 • پوست های تیره ( آفریقایی ، پوست نوع VI )  

پوست های تیره به احتمال زیاد نتیجه خوبی از لیزر موهای زائد نخواهند گرفت.  پوست آنها انرژی لیزر را به مقدار زیاد جذب می کند و باعث سوختگی ، زخم ها و کلوئیدها می شود. پوست های تیره با لیزرهای خاصی درمان می شوند و برای دستیابی به حداکثر نتایج ، نیاز به اپراتور لیزر آموزش دیده و بسیار متخصص دارند.

دستگاه لیزر مورد استفاده :   Nd: YAG

مرکز لیزر و زیبایی برکه با متخصصین مجرب و با سابقه آماده ارائه خدمات در زمینه لیزر موهای زائد با مدرن ترین دستگاه لیزر و درمان های زیبایی از جمله لیپوساکشن و ماموپلاستی می باشد.  برای گرفتن وقت از پزشک متخصص اینجا کلیک کنید

 

2- رنگ مو

hair colour palette 1486110036 1496212559 660x330 300x150 - 5عاملی که بر روی نتایج لیزر موهای زائد اثر می گذارند | مرکز لیزر برکه

دلیل این که موهای تیره تر برای لیزر موهای زائد مناسب هستند این است که موها باید بتواند نور را جذب کند و رنگ های تیره  نور را راحت تر از رنگ های روشن جذب می کند.  برای لیزر فرقی نمی کند که مو تیره باشد یا روشن.  هر چه رنگدانه مو تیره تر باشد جذب لیزر آسان تر خواهد بود.

 • بهترین رنگ مو : سیاه و یا قهوه ای

افراد این گروه بهترین رنگ مو را برای لیزر موهای زائد دارند.  این رنگ موها رنگدانه بیشتری دارند  که باعث می شود تا سطح بالاتری از نور لیزر را جذب کنند. همچنین موهای تیره ضخیم تر هستند که نتیجه بهتری را به دنبال خواهند داشت.

 • موی قهوه ای روشن ، نیاز به درمان های بیشتر

این رنگ مو به جلسات لیزر درمانی  بیشتری نیاز دارد. اما یک کاندیدای بسیار مناسب برای درمان موهای زائد با لیزر است.  موهای متوسط ​​اغلب موهای روشن یا ​​قهوه ای متوسط هستند. درمان این رنگ مو نسبت به رنگ های روشن تر مو بسیار آسان تر است.  اما ممکن است نیاز به جلسات بیشتری نسبت به موهای تیره یا قهوه ای داشته باشد. موهای متوسط ضخیم نتایج بهتر و سریع تری نسبت به   موهای متوسط ​​و نازک دارند.

 • موی قرمز یا بلوند سخت ترین کار

موهای به رنگ قرمز و بلوند دارای رنگدانه فئوملانین هستند که باعث می شود جذب نور بسیار دشوار باشد.  به این معنی که این رنگ موها هدف مناسبی برای لیزر موهای زائد نمی تواند باشد.  افراد این گروه ممکن است نیاز به جلسات درمان بیشتری نسبت به مشتریان عادی داشته باشند.  و نتیجه لیزر درمانی با درصد کمتری از کاهش موها همراه باشد.  برای مثال کاهش 40٪ به جای کاهش 80٪.

لیزر موهای زائد رنگی بسیار سخت است و زمان ، پول و جلسات بیشتری را نسبت به سایر انواع رنگ مو نیاز دار د.

 • موهای سفید و یا موهای خاکستری – تقریباً بدون اثر

موهای سفید یا خاکستری حاوی رنگدانه نیستند و نمی توانند نور لیزر را به اندازه کافی  جذب کنند تا فولیکول مو را گرم کند.  بنابراین ممکن است لیزر موهای زائد برای موهای خاکستری یا سفید تقریباً هیچ تأثیری نداشته باشد.

 

3- چرخه مو

hair growth cycle 300x225 - 5عاملی که بر روی نتایج لیزر موهای زائد اثر می گذارند | مرکز لیزر برکه

چرخه رشد مو بر روند لیزر موهای زائد اثر می گذارد.  زیرا همه موها در یک زمان واحد در یک چرخه رشد مشابه نیستند. به همین دلیل است که شما تقریباً همیشه نیاز به بیش از یک جلسه لیزر درمانی برای از بین بردن موهای زائد یک منطقه به طور کامل دارید.

متخصصین مجرب و با سابقه ما آماده ارائه خدمات در زمینه لیزر موهای زائد و درمان های زیبایی از جمله لیپوساکشن و ماموپلاستی می باشند.  برای گرفتن وقت از پزشک متخصص اینجا کلیک کنید

 

4- عوامل خارجی

کردن - 5عاملی که بر روی نتایج لیزر موهای زائد اثر می گذارند | مرکز لیزر برکه

عوامل خارجی نیز می توانند بر نتایج حاصل از لیزر موهای زائد تأثیر بگذارند.

 • برنزه کردن یا قرار گرفتن در معرض آفتاب : تمام کاندیداهای لیزر در زمان درمان باید دارای روشن ترین رنگ پوست خود باشند. داشتن حتی کوچک ترین تن برنزه می تواند کار لیزر را برای گرم کردن فولیکول مو از طریق عبور از پوست سخت کند. افرادی که دارای پوست روشن هستند اگر پوست خود را برنزه کنند ، درمان موهای زائد برای آنها به مراتب سخت تر از لیزر موهای زائد افرادی با پوست تیره است.  در چنین شرایطی حتی ممکن است پزشک شما یک کرم سفید کننده موضعی برای چند هفته قبل از شروع جلسه لیزر موهای زائد برای شما تجویز کند و استفاده از کرم ضد آفتاب نیز توصیه شود.
 • تبخال : گرمای ناشی از نور لیزر می تواند باعث بروز عفونت تبخال در منطقه مورد درمان شود.
 • سابقه زخم : اگر سابقه زخم های پوستی دارید به اپراتور لیزر اطلاع دهید.  زیرا می تواند منجر به آسیب رساندن به پوست شما شود.

 

5- طول موج لیزر

اسکلپیون - 5عاملی که بر روی نتایج لیزر موهای زائد اثر می گذارند | مرکز لیزر برکه

 • لیزر الکساندرایت 755 نانومتر، بسیار مؤثر است ، تنها برای پوست های روشن ایمن است.
 • لیزر دایود 810 نانومتر ، برای پوست های روشن تا متوسط مؤثر ​​است.
 • لیزرNd YAG  ، 1064نانومتر،  برای پوست های تیره تر مناسب است.

 

خلاصه و نتیجه مقاله

 • پوست روشن ، موهای تیره و بدون دخالت هیچگونه عامل خارجی بهترین کاندیداها برای از بین بردن موهای زائد توسط لیزر است. آنها نیاز به حداقل جلسات درمان دارند و همچنین سریع تر درمان خواهند شد.
 • پس از آن افراد با پوست متوسط ​​و موهای تیره و پوست تیره با موهای تیره هستند.
 • پوست های روشن با موهای قرمز یا بلوند پس از درمان با لیزر موهای زائد ممکن است فقط کاهش تراکم مو را به دست آورند.
 • بدترین نامزدها برای لیزر موهای زائد افرادی با پوستی تیره تر و موهای سفید یا خاکستری خواهند بود. این افراد حتی ممکن است اصلاً درمان نشوند.
 • بهترین ترکیب برای لیزر موهای زائد رنگ پوست روشن با موهای تیره است. لازم به ذکر است که اگر موهای سفید را رنگ کنید تا تیره شوند هیچ تأثیری در نتیجه لیزر درمانی نخواهد داشت. زیرا لیزر رنگدانه را در زیر پوست هدف قرار می دهد.  اما اگر پوست تیره سفید تر شود ممکن است نتایج بهتری به دست آید.
مرکز لیزر و زیبایی برکه بهترین خدمات را توسط پزشکان متخصص و مجرب و کادر آموزش دیده و خوش برخورد به شما ارائه خواهد داد.  با ما تماس بگیرید.

محقق و مترجم : مینو شفیعی minoo shafie

 

منبع لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!