تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
تخفیف لیزر موی زائد مردان و تخفیف لیزر کل بدن مردان | مرکز تخصصی لیزر موهای زائد برای آقایان در تهران

6 نکته برای پیشگیری از عوارض جانبی بوتاکس | تزریق بوتاکس در شیراز

0 147
5/5 - (3 امتیاز)
botox woman 1200x630 - 6 نکته برای پیشگیری از عوارض جانبی بوتاکس | تزریق بوتاکس در شیراز
6 نکته برای پیشگیری از عوارض جانبی بوتاکس | تزریق بوتاکس در شیراز

در سال های اخیر، بوتاکس خیلی مورد توجه واقع شده.  همه می خواهند با تزریق بوتاکس زیبا تر و جوان تر به نظر برسند.   اما پیشگیری از عوارض جانبی بوتاکس خیلی اهمیت دارد. 

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مونولیت

22212952_021 22234012_021

6634846_0910

 

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک داروی ساخته شده از باکتری است که سبب بوتولیسم می شود.  توکسین بوتولینوم فعالیت های عصبی را در عضلات متوقف می کند.  بوتاکس برای درمان عوارض جانبی از نظر پزشکی استفاده می شود و همچنین می تواند به صورت شل کننده عضلات و رفع  چین و چروک  صورت استفاده بشود. 

در دهه 1970 چشم پزشکان از بوتاکس برای درمان بلفارواسپاسم یا اختلالات عضلانی چشم استفاده کردند.  آنها مشاهده کردند هنگامی که بوتاکس به عضلات چشم تزریق می شود ، حرکت چشم ها  کاهش می یابد و می تواند در هم ترازی چشم ها بسیار مؤثر باشد.

و علاوه بر کمک به درمان بیماری های  چشمی ، این دارو به طور چشمگیری ظاهر ناخوشایند چین و چروک را کاهش می داد.  بوتاکس برای استفاده در زیبایی در سال 2002 تأیید شد و اخیراً برای درمان سردردهای میگرنی هم مورد تأیید قرار گرفته است.

عوارض جانبی بوتاکس

images 1 - 6 نکته برای پیشگیری از عوارض جانبی بوتاکس | تزریق بوتاکس در شیراز
عوارض جانبی بوتاکس

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس شامل درد در محل تزریق ، عفونت ، التهاب ، تورم ، قرمزی ، خونریزی و کبودی است.

برخی از این علائم ممکن است واکنش آلرژیک را نشان دهند.  سایر علائم آلرژی عبارتند از خارش ، خس خس ، آسم ، بثورات ،  کهیر ، سرگیجه و بی حالی ، عوض شدن صدا.   اگر دچار مشکل تنفسی یا احساس ضعف یا سرگیجه هستید ، بلافاصله بلافاصله بلافاصله به پزشک اطلاع دهید.

همچنین خشکی دهان ، خستگی ، سردرد و درد گردن هم گزارش شده است.

ممکن است از عوارض جانبی دیگر نیز شنیده باشید : مانند بی حسی ، افتادگی پلک ها، اسپاسم عضلانی یا جابجایی دارو و همچنین چپ شدن چشم ها. 

بی حسی به تنهایی یک عارضه خطرناک نیست.  زیرا بوتاکس یک داروی بی حسیی نیست. بی حسی به علت ناتوانی در حرکت دادن عضلات برای برخی افراد ناراحت کننده است.

وقتی که بوتاکس روی عضله اثر می کند ، دیگر نمی توانید عضله را حرکت دهید.  مثلاً نمی توانید اخم کنید یا ابروهای تان را بالا ببرید.  چون دیگر اسپاسم عضلانی در ناحیه تزریق بوتاکس رخ نمی دهد. بعد از همه ، بوتاکس برای درمان موارد زیر استفاده می شود :   

  • انقباض پلک ها یا بلفارواسپاسم که باعث پرش غیر ارادی یا بسته شدن غیر ارادی پلک ها می شود ،
  • پرش عضلات صورت ، تیک یا پرش ناگهانی ، سریع ، غیرارادی ، متناوب و تکراری یک عضله ، که مشکلی با ریشه‌های عصبی است. البته تیک ممکن است در یک یا چند دسته از عضلات یا یک عضو بدن ظاهر شود.
  • فلج مغزی ،
  • فیبرومیالژیا ،  حدود دو سوم از مبتلایان به فیبرومیالژیا از حالت تهوع ، درد شکمی ، نفخ ، یبوست ، اسهال ، و مشکلات مرتبط با تمرکز و حافظه ، درد ، خستگی، بی‌خوابی ، افسردگی و اضطراب رنج می‌برند.
  • اختلال مفصل گیجگاهی.  صدا دادن فک اختلالی موقت است ، اما می تواند نشانه ای از اختلال مفصل فکی گیجگاهی بوده و هشدار جدی برای شما باشد.

ممکن است بوتاکس کمی در محل تزریق جابجا بشود و بر روی بافت های اطراف تأثیر بگذارد. به عنوان مثال اگر تزریق را در پیشانی ، نزدیک ابروها یا پلک های فوقانی خود انجام  دهید ، ممکن است باعث افتادگی پلک بشود.  

پزشکان متخصص با تجربه در مرکز تزریق بوتاکس شیراز سایت های صحیح تزریق را می شناسند و از عوارض جانبی مانند افتادگی پلک ها جلوگیری می کنند.  

اگر پزشک از دوز کوچک بوتاکس استفاده کند ، احتمال جابجایی دارو نسبت به  یک دوز رقیق بزرگ ، کمتر است.

این موضوع به شما هشدار می دهد که برای تزریق بوتاکس به یک مرکز معتبر مراجعه کنید که پزشکان با تجربه و پرکار در آنجا فعالیت می کنند.  هر چه پزشک شما دارای تجربه طولانی تر در تزریق بوتاکس باشد ، احتمال عوارض جانبی هم کمتر می شود.

این که تزریق بوسیله چه کسی انجام می شود ، خیلی مهم است.  همچنین اگر سوالاتی درمورد درمان با بوتاکس دارید ، با مراجعه به مرکز تزریق بوتاکس شیراز ، سؤالات خود را از پزشک بپرسید.

چگونه از عوارض جانبی بوتاکس پیشگیری کنیم؟

images 2 - 6 نکته برای پیشگیری از عوارض جانبی بوتاکس | تزریق بوتاکس در شیراز
پیشگیری از عوارض جانبی بوتاکس

لیست عوارض جانبی احتمالی ذکر شده در این مقاله طولانی است ، اما احتمال اینکه یک نفر همه این عوارض را تجربه کند ، کم است.   

رعایت این شش نکات ، بروز اکثر عوارض جانبی بوتاکس را به حداقل می رساند :

  1. اطمینان حاصل کنید که پزشک شما در تزریق بوتاکس خیلی حرفه ای و معروف است.  در سالن های زیبایی تزریق انجام ندهید ، چون این افراد دانش پزشکی کافی در باره موارد اورژانسی ندارد.  بعضی از افراد ادعا می کنند تزریق هایی که بیش از حد با محلول نمکی رقیق می شود ، تأثیر کمتری دارد.  
  2. قبل از تزریق ، در رابطه با هر گونه مشکل بهداشتی با پزشک خود صحبت کنید.
  3. به پزشکان خود در باره داروها ، ویتامین ها ، داروهای گیاهی یا مکمل هایی که مصرف می کنید ، اطلاع دهید.  زیرا بعضی ترکیبات این مکمل ها با بوتاکس می توانند عوارض جانبی جدی ایجاد کنند.  این موضوع مخصوصاً در مورد مصرف آنتی بیوتیک های تزریقی ، آرام بخش های عضلانی ، داروهای ضد آلرژی و یا داروهای سرما خوردگی و داروهای خواب آور صدق می کند. 
  4. دستورالعمل های قبل و بعد از تزریق را که پزشک به شما توصیه می کند با دقت دنبال کنید.
  5. هر گونه عوارض جانبی را به اطلاع پزشک خود برسانید.    

مراقب باشید تزریق بوتاکس را در یک مرکز معتبر و در یک محیط پزشکی انجام بدهید.  تا پزشک بتواند هرگونه عوارض جانبی را فوراً درمان کند.  شما ممکن است اثرات نهایی تزریق را بلافاصله مشاهده نکنید.  زیرا معمولاً چند روز طول می کشد تا بوتاکس اثر کند.  

تزریق بوتاکس برای مشکلات چشم ها  

بوتاکس برای درمان مشکلات عضلانی چشم (استرابیسم) و حرکات غیر ارادی پلک (blepharospasm)  مورد استفاده قرار می گیرد.   

البته ، اقدامات احتیاطی لازم برای پیشگیری از عوارض جانبی بوتاکس مانند افتادگی پلک ، دو بینی ، تاری دید ، کاهش بینایی ، تورم پلک و خشکی چشم ها باید انجام بشود.  اگر بعد از تزریق هر یک از این موارد را تجربه کردید ،  به چشم پزشک یا پزشک خود مراجعه کنید.

هزینه بوتاکس در کلینیک زیبایی شیراز

هزینه تزریق بوتاکس با توجه به محل تزریق و دستمزد پزشک متفاوت است.  هزینه تزریق بوتاکس را از پزشک خود بپرسید.   

در بعضی مواقع هزینه بوتاکس از روی تعداد واحدهای تزریق شده تعیین می شود.  یک آمپول بوتاکس  حاوی 100 واحد از این دارو ست.  معمولاً برای هر فرد 6-7  واحد بوتاکس عادی ست.  

در بعضی از کلینیک ها هزینه بوتاکس از روی منطقه تحت درمان تعیین می شود.  به عنوان مثال ، قیمت تزریق برای خط اخم با هزینه تزریق چروک پیشانی و اطراف چشم متفاوت است.  

اگر هر سؤالی درباره تزریق بوتاکس دارید ، به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و سؤال خود را مطرح کنید.  اگر باز هم در مورد تزریق بوتاکس ، از جمله واکنش ها و عوارض آن نگران هستید ، با پزشک خود تماس بگیرید.

تزریق بوتاکس در مطب های شخصی و کلینیک های زیبایی انجام می شود.  هموطنان شیرازی ما می توانند برای تزریق به مرکز تزریق بوتاکس ما مراجعه کنند.   زیرا هر چند که مراکز بیشماری برای تزریق بوتاکس وجود دارد ، اما پیدا کردن یک پزشک واجد شرایط با تجربه و آموزش دیده آسان نیست.   پزشکان ما در مرکز تزریق بوتاکس در شهر شیراز بسیار ماهر و با تجربه هستند. 

ساکنان شهرهای اطراف شیراز مانند فسا ، جهرم ، فیروز اباد و شهر جدید صدرا هم می توانند با ما تماس بگیرند و برای دریافت خدمات به کلینیک شیراز مراجعه کنند.   

برای اطلاع از تزریق بوتاکس برای مادران شیرده و زنان باردار این مقاله را مطالعه کنید.

محقق و مترجم : مینو شفیعی minoo shafie

وبسایت مرکز برکه : www.tehranskin.com

اینستاگرام مرکز برکه : berkelyzerr  

هزینه تزریق بوتاکس و ژل در مرکز برکه

رفع چین و چروک صورت با تزریق ژل و بوتاکس در مرکز برکه

منبع لینک منبع لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!