تخفیف زیبایی و لیزر موی زائد
تخفیف لیزر موی زائد مردان و تخفیف لیزر کل بدن

برگشت پذیری مو زائد پس از لیزر از علت تا درمان: پرسش و پاسخ اینستاگرامی

0 22

برگشت پذیری مو زائد بعد از لیزر از علت تا درمان

برگشت مو بعد لیزر
شما اسم یک دستگاه لیزر پیشرفته رو در شهری سرچ می کنید. یک نفر کامنت گذاشته و ناسزا نثار اون برند یا مرکز کرده! ظاهرا مشکل کاربر برگشت مو بعد از لیزر یا از بین نرفتن موها بوده. فرض می کنیم کامنت ایشان واقعی، بدون غرض ورزی و قصد تخریب است.
مقصر دانستن دستگاه یا مرکز در وهله اول یک قضاوت اشتباه است! مقصر اصلی ممکنه خود فرد باشد نه دستگاه لیزر! حتی ممکنه رشد موی خفته حین دوره لیزر به طور مقطعی اتفاق بیفتند که امری طبیعی است. یا اینکه، دلایل دیگری در کار باشد.
برخی مراکز لیزر با دستگاه پیشرفته اما خراب و تعمیری لیزر می کنند! اما آنها مراکز صرفا تبلیغاتی غیر متعهد هستند نه معتبر و ماندگار!
در این مطلب، به پرسش های شما درباره علل و درمان برگشت مو بعد از لیزر پاسخ علمی می دهیم. با ما همراه باشید!

برگشت مو بعد از لیزر
برگشت موهای زائد پس از لیزر

8 علت جواب ندادن لیزر موهای زائد

سوال کاربران از ما:
دلایل اصلی برگشت مو زائد پس از لیزر یا جواب ندادن لیزر چیست؟

8 علت اصلی وجود دارد:

 1. ادامه ندادن جلسات لیزر (متناسب با ژنتیک و نواحی لیزر لازم است)
 2. شیو و استفاده مداوم از ژیلت طی فواصل لیزر (لیزر باید در فاز رشد مو انجام شود)
 3. مصرف قرص های ویتامینه و مکمل مانند قرص زینک (طی جلسات لیزر و در میزان و طول دوره قابل توجه، نه کوتاه مدت یا دوز پایین)
 4. بیماری هورمونی درمان نشده
 5. دستگاه لیزر شبه لیزر، نامناسب، نامرغوب یا خراب (بدون سرویس دوره ای)
 6. تغییر دستگاه لیزر حین جلسات
 7. تکنسین و اپراتور لیزر کم تجربه (تنظیمات اشتباه و استفاده نادرست از هندپیس)
 8. در شرایط کاندید نامناسب (بارداری، شیردهی، قاعدگی،…)

چند سوال که باید درباره برگشت مو بعد لیزر از خودتان بپرسید

این سوالات رو از خود بپرسید و پاسخ رو به یک مرکز لیزر معتبر بگویید. باید علت اصلی ریشه یابی شود.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

instagram پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

instagram پیج تخصصی لیزر موهای زائد

instagram نمونه کارهای زیبایی

 

 • آیا بیماری هورمونی درمان نشده دارم؟ اگر نه، با کدام دستگاه لیزر کردم؟
 • درباره مصرف دارو چطور؟ آیا قبل یا بعد از لیزر دارویی مصرف کردم که اثر لیزر را کم می کند؟ آیا داروها رشد موهایم رو افزایش داده اند؟
 • آیا مراقبت های قبل و بعد از لیزر رو (که در رشد یا ریزش مو تاثیر دارند) رعایت کردم؟
 • آیا مرکزی که مراجعه کردم از بی حسی و زایلاپی استفاده کرده؟
 • آیا از الکل، دکونکس و یا ژل استفاده کردند؟
 • آیا از تجربه اپراتور و تنظیمات درست دستگاه لیزر یا سالم بودن دستگاه مطمئن بودم؟
 • آیا حین لیزر در دوران بارداری و شیردهی یا قائدگی بودم؟

یک توصیه لیزر 

سعی کنید به خاطر بیاورید که آیا قبل و بعد از لیزر به موارد بالا توجه کردید یا نه. جواب های خود رو جمع بندی کنید. سپس، دوباره به مرکز لیزر مراجعه کنید. اگر لازم شد، حتما نارضایتی خود رو از نتایج لیزر اعلام کنید. بدون بررسی درباره مرکز لیزر، اپراتور یا دستگاه قضاوت نکنید.

بهترین دستگاه لیزر بدون برگشت مو

ما دستگاه لیزر مدیواستار رو برای انواع پوست روشن تا گندمی، سبزه و تیره پیشنهاد می کنیم. قیمت خرید این دستگاه لیزر باکیفیت بسیار بالا است. به همین دلیل، هر مرکزی این دستگاه لیزر رو در اختیار ندارد. این دستگاه ساخت ابر کمپانی زایس آلمان ملقب به پدر اپتیک جهان است. میزان رضایت مراجعین ایرانی از این برند بسیار بالا و بیش از نود درصد می باشد. 
بهترین برند دستگاه لیزر بدون برگشت مو

دستگاه لیزر بدون برگشت پذیری مو

نحوه ریزش طبیعی مو بعد از لیزر

فرض کنیم شما همه شرایط درست لیزر را دارید. شروع ریزش موها به فاصله ی پنج روز تا دو هفته بعد از جلسه لیزر است. در هر جلسه، حدود 15 درصد از موهای زائد شما ریزش دارند. با اتمام جلسات پایه، باید جلسات شارژ خود را تا آخر ادامه دهید.

پایه و تعداد جلسات اصلی لیزر

پایه جلسات لیزر یا همان جلسات اصلی برای خانم ها بین 6 تا 8 جلسه است. برای آقایان، بین 8 تا 10 جلسه است؛ اغلب، سطح ترشح هورمون ها و تراکم و ضخامت مو آقایان بیشتر از خانم ها است.
با پایان جلسات اصلی، مرکز لیزر به شما می گوید که حدودا چند جلسه برای کدام نواحی باید شارژ کنید. ژنتیک و واکنش بدن هر فرد به لیزر متفاوت است. در نتیجه، تعداد جلسات برای من و شما و دیگران یکسان نیست.

جلسات شارژ لیزر چیست؟

بعد از جلسات اصلی لیزر، جلسات شارژ را باید ادامه دهید. هر زمان که 40 درصد از موهای ناحیه مورد نظرتان رویش داشت، باید لیزر کنید. به این 40 درصد رویش مو می گویند زمان شارژ لیزر. اگر جلسات خود را تا آخر شارژ نکنید، احتمال برگشت مو بعد لیزر وجود دارد. بنابراین، درصد رویش مو مشخص می کند که چند جلسه دیگر برای آن ناحیه لازم دارید.

نکته: با ادامه جلسات شارژ، موها هیچوقت به تراکم و ضخامت اولیه بر نمی گردند. البته این شرط ها را نیز فراموش نکنید:

موهای فاز خفته در هر جلسه لیزر

توجه کنید که گاهی موقع لیزر، یک سری موها در فاز خفته و نهان به سر می برند. به این معنی که، مقداری از موهای یک ناحیه در فاز رشد و برخی دیگر در فاز استراحت هستند. در جلسه ی بعدی، این موهای خفته بیدار شده و آماده هدف گیری با لیزر هستند. بعضی مراجعین فکر می کنند دستگاه لیزر نامرغوب است اما اینها موهای خفته تازه بیدار شده هستند.
شما باید جلسات لیزر خود را تا کسب نتیجه قابل قبول شارژ کنید. پزشک و کارشناس لیزر درباره ی زمان جلسه ی بعدی به شما اطلاعات می دهند.

تغییر دستگاه لیزر و برگشت مو زائد

تغییر دستگاه لیزر از برند نامعتبر به معتبر هیچ اشکالی ندارد. تغییر مداوم دستگاه حین دوره لیزر ممکنه تراکم و ضخامت مو را افزایش دهد. برای مثال، من چند جلسه آپوجی می روم. هزینه برایم بالاست. اینبار IPL ارزان قیمت نامرغوب لیزر می کنم. این خوب نیست و عوارض برگشت مو یا سوختگی و غیره را دارد.

درباره ی تغییر دستگاه لیزر از کیفیت بالاتر به پایین تر نکته ای داریم.
اجازه دهید از پرسش و پاسخ اینستاگرامی مرکز شریعتی استفاده کنیم (تصویر زیر).

برگشت مو با تغییر دستگاه لیزر
برگشت مو زائد با تغییر دستگاه لیزر

دستگاه لیزر اجاره ای

ممکن است دستگاه لیزر مرکز اجاره ای باشد. اگر وسط دوره لیزر شما قرارداد مرکز تمام شود، مجبور است دستگاه دیگری جایگزین کند. مهم این است که از دستگاه لیزر با کیفیت تر به کیفیت پایین تر تغییر نکند.
در صورت اجبار به تغییر دستگاه لیزر، حتما با مرکز معتبر مشورت کنید. ممکنه هر دستگاهی مناسب پوست و مو شما نباشد. مهمترین نکته جوابدهی دستگاه لیزر مرغوب برای نوع پوست و جنس مو شما است.

برگشت مو نازک کرکی بعد لیزر

لیزر روی موهای نازک کرکی می تواند جواب دهد. البته برند دستگاه لیزر خیلی مهم است. در حال حاضر، دستگاه لیزر مدیو استار اسکلپیون-مونولیت برگشت پذیری ندارند.
نکته 1:
موهای نازک طیف، ضخامت و رنگ های مختلفی دارند. تنها یک طیف از موهای نازک قابل لیزر هستند. با بررسی موهای شما در مرکز لیزر می گوییم که قابل لیزر هستند یا نه.
نکته 2:
برای جلسه اول، موهای نازک کرکی خود را شیو نکنید تا بتوانیم درست بررسی کنیم.

من مجبورم مکمل برای رشد مو سر مصرف کنم، با لیزر مو چه کنم؟

ما یک پیشنهاد و جایگزین عالی و بدون دردسر برای شما داریم. به جای مصرف داروهای عامل رشد مو، مزوتراپی مو سر یا هیر فیلر حجم دهنده مو تزریق کنید. عیب مکمل و ویتامین خوراکی این است که در کل بدن نفوذ دارد. اما با تزریق مزو سر، با یک تیر دو نشان می زنید: تغذیه رسانی پوست و مو سر بدون رشد مو زائد کل بدن!

درمان برگشت مو بعد لیزر

دوست و مهمان عزیز، درباره دلایل برگشت مو بعد از لیزر گفتیم. برای درمان، ابتدا باید علت ریشه ای مشکل شما معلوم باشد. از خودتان سوالات فوق را بپرسید.

 • اگر مشکل از دستگاه لیزر است، دستگاه لیزر مرغوب تری انتخاب کنید.
 • اگر مشکل هورمونی دارید، دارو مصرف کنید. شما می توانید همزمان با مصرف دارو جلسات لیزر خود را ادامه دهید. البته پزشک تصمیم می گیرند که لیزر کنید یا به مدتی بعد موکول کنید.
 • با مرکز لیزر معتبر صحبت کنید. برند دستگاه لیزر مهمتر از طول موج دستگاه الکساندرایت یا دایود و غیره است. به جای طول موج، برند رو بررسی کنید. برچسب تاریخ سرویس دوره ای دستگاه لیزر رو چک کنید. این برچسب پشت دستگاه لیزر قابل مشاهده است.
 • رعایت مراقبت ها را فراموش نکنید.
 • هر سوالی دارید، ما رایگان پاسخ می دهیم. بهترین منبع پاسخ سریع به سوالات خود اینستاگرام، واتزاپ، تلفن و مراجعه حضوری است. ما همه راههای دسترسی آسان را برای شما مهیا کرده ایم.

مطلب پیشنهادی:
پر تکرار ترین پرسش و پاسخ لیزر مو زائد از نگاه کاربران

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.