تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
تخفیف لیزر موی زائد مردان و تخفیف لیزر کل بدن مردان | مرکز تخصصی لیزر موهای زائد برای آقایان در تهران

جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد

در این مطلب آنچه شما باید در مورد جلسه اول لیزر موهای زائد بدانید ، و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد که باید انجام دهید ، آورده شده است.

0 12,007
3.7/5 - (4 امتیاز)

محتوا

همه چیز درباره جلسه اول لیزر موهای زائد

best machine laser hair removal 300x159 - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد
لیزر جلسه اول نی نی سایت

روش های مختلف رفع موهای زائد اثرات بلافاصله و آنی از خود نشان می دهند ، اما لیزر موهای زائد که خود را به عنوان یکی از موثرترین روش ها اثبات کرده است ، نتایجی آنی در بر ندارد و به زمان نیاز دارد. اگرچه این روش درمانی می تواند بدن شما را صاف و عاری از موی زائد سازد ، اما درک واقع بینانه از آنچه می توان انتظار داشت و این که چند وقت بعد از لیزر موها میریزند ، بسیار مهم است. در اینجا آنچه شما باید در مورد جلسه اول لیزر موهای زائد بدانید ، و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد که باید انجام دهید ، آورده شده است.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر، دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

مشاوره رایگان با پزشک، کلیه ایام هفته

22612171_021  22612108_021

09027610748

insta - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد پیج مرکز تخصصی زیبایی قلهک

insta - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد پیج تخصصی لیزر موهای زائد

insta - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد نمونه کارهای زیبایی

برای ورود به پیج اینستاگرام روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

لیزر موهای زائد چیست؟

2 300x250 - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد

همه ما به موهای زائد مان توجه داریم و مراقبت زیادی از آن می کنیم ، اما این چیزی بیش از یک پروتئین مرده نیست. مو زنده تر از ناخن های ما نیست! بخشی که در فرایند لیزر موهای زائد مهم است ، فولیکول یا “ریشه مو” است. این بخشی است که لیزر آن را هدف قرار داده و همان چیزی است که تأثیر کلی درمان را تعیین می کند.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

در هر بازه زمانی معین ، حدود 20٪ از فولیکول های شما در مرحله رشد قرار دارند. در این دوره ، ملانین در فولیکول رشد می کند و باعث تولید تار های جدید مو می شود. ملانین ، به عنوان یک رنگدانه تیره ، جهت جذب نور لیزر بسیار مناسب است. این همان ایده اصلی در لیزر موهای زائد است. لیزر با استفاده از رنگدانه های موجود در فولیکول هایی که در فاز رشد هستند ، راحت تر جذب می شود ، بنابراین منجر به گرم شدن و در نهایت تخریب فولیکول ها می شود.

لیزر موهای زائد معمولا به یک دوره درمان سه تا شش جلسه ای نیاز دارد. فاصله بین جلسات درمان بسته به قسمت های مختلف بدن، متفاوت است. در مناطقی که موها به سرعت رشد می کنند، مانند پشت لب، درمان ممکن است در چهار تا هشت هفته تکرار شود. در مناطقی که موها رشد آهسته ای دارند، مانند کمر، درمان ممکن است هر 12 تا 16 هفته باشد.

لیزر موهای زائد کمر و پشت

در هر جلسه درمان به شما عینک ایمنی ویژه ای برای محافظت از چشمان تان در برابر پرتو لیزر داده می شود. اپراتور ممکن است در صورت لزوم ناحیه تحت درمان را مجددا اصلاح کند. پزشک ممکن است از بیحسی موضعی برای کاهش ناراحتی و درد در طول درمان استفاده کند.

 

فیلم نحوه عملکرد لیزر موهای زائد

 

آنچه در جلسه اول لیزر موهای زائد انتظار می رود

بیکینی1 - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد
جلسه اول لیزر بیکینی

پزشک هندپیس دستگاه لیزر را در مقابل پوست تان قرار می دهد. بسته به نوع لیزر، ممکن است یک دستگاه خنک کننده در هندپیس دستگاه تعبیه شده باشد یا از ژل خنک کننده برای محافظت از پوست تان و کاهش خطر بروز عوارض جانبی مانند سوختگی استفاده شود.

هنگامی که پزشک یا اپراتور دستگاه ، لیزر را فعال می کند، پرتو لیزر از طریق پوست تان به فولیکول های مو منتقل می شود. گرمای شدید متساطع از پرتو لیزر منجر به آسیب به فولیکول های مو شده که مانع از رشد مو می شود. در این حین ممکن است احساس درد و ناراحتی ناچیزی کنید که مشابه اصابت سوزن به پوست است، و احتمالا خنکی متساطع از دستگاه خنک کننده یا ژل خنک کننده  را نیز احساس می کنید.

درمان یک منطقه کوچک مانند پشت لب ممکن است چند دقیقه طول بکشد. اما درمان یک منطقه بزرگتر، مانند کمر یا پا، ممکن است بیش از یک ساعت زمان ببرد.

 

نحوه ریختن موها بعد از لیزر : چند روز بعد از اولین جلسه لیزر موها می ریزد

20f054bbec4e0a1b64c5f66ae1e2e3bd 300x163 - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد
نحوه ریختن موها بعد از لیزر

این تمرکز بر روی فولیکول ها به این دلیل است که پس از مراجعه به کلینیک لیزر مو ، هنگامی که به خودتان نگاه می کنید ، به جز کمی قرمزی ناشی از لیزر ، هیچ نتیجه دیگری رویت نکنید. مو همچنان در جای خود وجود دارد ، اما عاملی که باعث رشد آن می شود ، از بین رفته است. بدون فولیکول ، موهای آسیب دیده در روزهای بعدی به خودی خود فرو می ریزند. شما می توانید برای سرعت بخشیدن به روند نحوه ریختن موها بعد از لیزر ، موهای زائد را از پوست خود بیرون بکشید.

 

دوش گرفتن بعد از لیزر موهای زائد

بهتر است به مدت سه تا پنج روز از شستشوی خشن ، اسکراب یا اعمال فشار بر روی پوست تان خودداری کنید و بعد از دوش گرفتن ، بدن تان را تنها با گذاشتن و برداشتن حوله روی پوست خشک کنید.

 

رویش مجدد مو بعد از لیزر

menslaser 300x300 - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد
رویش مجدد مو بعد از لیزر

بعد از گذشت چند روز از جلسه اول لیزر موهای زائد ، ممکن است متوجه شوید که به نظر می رسد موهای جدیدی در محل درمان لیزر رشد کرده است. درست برعکس آنچه که به نظر می رسد ، درامدن مو بعد از لیزر ، نشانه آن است که فرایند لیزر به درستی عمل کرده است. تمام موهای حذف شده توسط لیزر ، روی سطح پوست شما نبوده است. برخی از آنها در آن زمان هنوز در فولیکول قرار داشتند و به اندازه کافی رشد نکرده بودند تا قابل رویت باشند. این موها اکنون از پوست خارج شده و قابل حذف هستند. هنگام کندن این موهای سطحی ، با احتیاط و مراقب باشید. اگر احساس می کنید مو هنوز به ریشه متصل است ، آن را رها کنید و اجازه دهید خودش بریزد. دو روز ، زمان مناسبی برای انتظار کشیدن است.

به یاد داشته باشید که تنها در حدود 20٪ از موهای شما در هر زمان معینی تحت تأثیر لیزر قرار دارد. برای دستیابی به تأثیر کامل به نتایج مورد نظر خود ، به چندین جلسه لیزر موهای زائد نیاز است. تعداد دقیق جلسات درمان لیزر مورد نیاز شما به نوع پوست تان و اندازه منطقه مورد نظر بستگی دارد.

در ادامه اقدامات بعد از لیزر موهای زائد را به شما آموزش می دهیم.

 

سؤالات متداول درباره مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد

 آیا استفاده از ژیلت بعد از لیزر ایرادی دارد؟

Laser Hair Removal Side Effects 300x169 - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد
استفاده از ژیلت بعد از لیزر

بین جلسات لیزر موهای زائد نیازی نیست که موهای زائد تان را بلند نگه دارید. اگر ترجیح می دهید مویی نداشته باشید ، هر زمان که لازم بود موهای خود را اصلاح کنید ، اما حدود 10 روز بعد از اولین جلسه لیزر صبر کنید. و حتماً 24 ساعت قبل از جلسه بعدی لیزر ، موهای زائد خود را اصلاح کنید.

 

چند روز بعد از اولین جلسه لیزر موها می ریزد؟

مقدار مویی که بعد از هر جلسه لیزر ریزش پیدا می کند و زمان آن می تواند متفاوت باشد. اگر موها در مرحله درستی (در حال رشد) قرار داشته باشند ، باید به طور دائم کاهش پیدا کنند. برخی از موها بلافاصله از فولیکول جدا می شوند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است در طی چند هفته آینده از فولیکول خارج شوند. اگر موها در یکی از دو مرحله رشد دیگر (کاتاژن یا مرحله میانی و تلوژن یا فاز استراحت) قرار داشته باشند ، ممکن است به منظور مورد هدف قرار دادن فولیکول و از بین رفتن موهای بیشتر به یک جلسه دیگر نیاز باشد.

 

آیا اپیلاسیون بعد از لیزر موهای زائد مجاز است؟

300x178 - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد
اپیلاسیون بعد از لیزر

برای رسیدن به نتیجه مطلوب به حدود چهار تا شش جلسه لیزر نیاز خواهید داشت ، بنابراین استفاده از موچین ، بند انداختن و اپیلاسیون بین جلسات ایده خوبی نیست. رشد موهای زائد ممکن است ناراحت کننده باشد ، اما برای کارآیی جلسات لیزر ، دستگاه باید قادر باشد موها را مورد هدف قرار دهد. بند ، اپیلاسیون و موچین ریشه های مو را که لیزر برای هدف قرار دادن به آن نیاز دارد از بین می برد. تا زمانی که جلسات درمان لیزر موهای زائد خود را به طور کامل به پایان نرسانده اید ، از اپیلاسیون یا هر روشی که مو را از ریشه جدا می کند ، خودداری کنید. اگر دوست دارید موهای خود را بین جلسات لیزر از بین ببرید ، مجازید از ژیلت استفاده کنید.

 

آیا بعد از لیزر موهای زائد می توان ورزش کرد؟

انجام فعالیت هایی که باعث تعریق زیاد می شوند ، حداقل 24 ساعت پس از جلسه اول لیزر موهای زائد ، توصیه نمی شود. این وقفه همچنین به شما فرصت می دهد تا مطمئن شوید پوست تان در حال آرام شدن است. خنک نگه داشتن بدن ، به خصوص منطقه تحت درمان ، به منظور کاهش سوزش و درد بسیار اهمیت دارد.

 

دوش گرفتن بعد از لیزر موهای زائد مجاز است؟

می توانید جلسه اول لیزر موهای زائد دوش بگیرید ، اما حتما از آب خنک استفاده کنید و در صورت امکان از مصرف صابون معطر خودداری کنید. برای هفته اول باید دوش آب ولرم بگیرید. رایحه های موجود در محصولات معطر می توانند پوست شما را تحریک کنند و گرمای حاصل از آب گرم نیز باعث می شود پوست تان تحریک شده و درد بیشتری پیدا کند.

 

آیا بعد از لیزر موهای زائد ، می توان پوست خود را برنزه کرد یا از تخت های سولاریوم استفاده کرد؟

300x196 - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد
برنزه کردن حین لیزر موهای زائد

برنزه کردن ، استفاده از سولاریوم یا قرار گرفتن در معرض آفتاب بین جلسات لیزر موهای زائد به هیچ وجه توصیه نمی شود. این امور می توانند باعث ایجاد رنگدانه در مناطق تحت درمان شوند. اگر لازم است در معرض آفتاب قرار بگیرید ، حتماً از ضد آفتاب با SPF  30 به بالا استفاده کنید. همچنین باید از برنزه کردن و یا استفاده از لوسیون های برنزه کننده (هر چیزی که باعث تغییر رنگ پوست می شود) خودداری کنید.

 

بعد از لیزر موهای زائد چه زمانی می توان آرایش کرد؟

استفاده از کرم پودر یا کانسیلر پس از انجام لیزر موهای زائد توصیه نمی شود. این امر به این دلیل است که فولیکول های شما نسبت به مواد تحریک کننده ، حساس هستند و با انسداد منافذ ، می توانید باعث ایجاد واکنش در پوست تان شوید. اگر تحت شرایطی مجبور به استفاده از لوازم آرایش شدید ، از لوازم مبتنی بر مواد معدنی 24 ساعت بعد از جلسه لیزر می تواند استفاده کنید. اما حتماً شب ها آرایش تان را پاک کنید تا پوست بتواند تنفس کند. هنگام پاکسازی پوست ، از آب ولرم ، یک پاک کننده بدون عطر و یک حوله تمیز برای خشک کردن پوست تان استفاده کنید. آلوئه ورا قبل از خواب می تواند برای کاهش قرمزی استفاده شود.

 

رویش مجدد مو بعد از لیزر چه مدت طول می کشد؟

93 300x180 - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد
رویش مجدد مو بعد از لیزر

مانند بیشتر درمان های مراقبت از پوست ، ممکن است قبل از رسیدن به نتایج مطلوب ، چند جلسه لازم باشد. از آنجا که مو دارای چرخه رشد متناوبی است که در آن برخی از موها به طور فعال رشد دارند ، در حالی که برخی دیگر استراحت می کنند ، ممکن است برای رسیدن به نتایج بهینه به چهار تا شش جلسه درمان در فواصل بین 4 تا 6 هفته نیاز داشته باشید. بین جلسات ، برخی موها ممکن است مانند گذشته رشد کنند ، اما با جلسات بیشتر ممکن است رشدشان در منطقه درمان تکه تکه شود.

 

آیا جلسه اول لیزر موهای زائد می توان از دئودورانت استفاده کرد؟

استفاده از هر نوع محصول معطر پس از لیزر درمانی باید به مدت 24 تا 48 ساعت به تعویق بیافتد.

بعد از لیزر موهای زائد چه زمان می توان از لوسیون بدن استفاده کرد؟

برخی از کلینیک ها اجازه می دهند برای نرم شدن و مرطوب کردن پوست در ناحیه تحت درمان از ژل آلوئه ورا بعد از درمان استفاده کنید. اما بهتر است از 24 تا 48 ساعت بعد از لیزر موهای زائد از هیچ نوع لوسیون دیگری در منطقه درمان استفاده نکنید.

 

آیا بعد از اولین جلسه لیزر دچار درد می شوم؟

istockphoto 924732652 612x612 1 300x200 - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد
عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد

در طول درمان با لیزر ، ممکن است احساس ناخوشایندی در منطقه تحت درمان نشان دهید. اپلیکاتورهای لیزر های مدرن دارای سیستم خنک کننده ای هستند که در طول درمان یک بخش ، راحتی بیمار را تامین کرده و از پوست محافظت می کنند ، و همین امر احساس داغی را به سرعت کاهش می دهد. برخی از بیماران بعد از درمان متوجه خارش ، قرمزی یا تورم در منطقه می شوند که در طی چند روز فروکش می کند.

 

بعد از لیزر موهای زائد چه موقع نتایج محرز می شوند؟

Female Legs qxtov5 300x106 - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد
چند روز بعد از لیزر موها میریزد نی نی سایت

بعد از اولین جلسه لیزر به سرعت متوجه نتایج خواهید شد. رشد موهای تان کمتر خواهد شد و موها نازک تر و ضعیف تر خواهند شد. پوست تان نیز صاف تر خواهد شد و منافذ شما بعد از هر جلسه کمتر دیده می شوند. با هر جلسه لیزر ، نتایج چشمگیر تر می شود.

 

بهترین مرکز لیزر موهای زائد در شمال تهران

sidebar register2 300x135 - جلسه اول لیزر موهای زائد و مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد
بهترین مرکز لیزر موهای زائد در شمال تهران

مفتخریم اعلام کنیم مرکز لیزر ما واقع در محدوده شمال تهران (شریعتی ، قلهک ، زرگنده ، دروس ، ظفر ، کدویی ، میرداماد ، تجریش ، فرمانیه ، پاسداران)، خدمات لیزر را توسط مدرن ترین دستگاه لیزر ، یعنی مدیا استار اسکلپیون انجام می دهد. این دستگاه جدیدترین و امن ترین دستگاه الکسانداریت برای از بین بردن رشد بیش از حد مو به روشی راحت است. این یک روش درمانی است که موها را به طور دائمی کاهش می دهد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر ، مشاوره و همچنین اخذ نوبت از مرکز زیبایی ما به این صفحه مراجعه کنید.

شاد و سلامت باشید.

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع:

antiagingtoronto

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!