تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
تخفیف لیزر موی زائد مردان و تخفیف لیزر کل بدن مردان | مرکز تخصصی لیزر موهای زائد برای آقایان در تهران

از علل ایجاد غبغب تا درمان آن | اندولیفت جدیدترین متد رفع غبغب

0 30
1/5 - (2 امتیاز)

محتوا

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مونولیت

22212952_021 22234012_021

6634846_0910

 

لیفت غبغب بدون جراحی با اندولیفت

1 7 - از علل ایجاد غبغب تا درمان آن | اندولیفت جدیدترین متد رفع غبغب

همه افراد زیبایی را دوست دارند و به دنبال پوشاندن عیب و نقص های اجزای صورت خود هستند. تقارن اجزای صورت، داشتن ابروهای زیبا و بی نقص، چشمان شاداب و با طراوت و چانه ای متقارن و بدون چربی عواملی هستند که در داشتن چهره و ظاهری زیبا نقش دارند؛ اگر یکی از این اجزای صورت دارای نقصی کوچک باشد، می تواند از زیبایی چهره بکاهد. یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد آن را مانعی برای زیبایی چهره خود می دانند، غبغب است که چانه ی مضاعف نیز نامیده می شود. روش های بسیار زیادی برای رفع غبغب وجود دارد از جراحی گرفته تا روش های غیر جراحی مثل اندولیفت غبغب.
اگر شما هم از جراحی غبغب و درمان آن با عمل لیفت غبغب می ترسید نگران نباشید. خوشبختانه، با پیشرفت علم پزشکی و زیبایی، درمان این مشکل به راحتی و بدون جراحی با مراجعه به بهترین مرکز زیبایی پوست و مو قابل انجام است. اما چگونه می توان بدون جراحی، لیفت غبغب انجام داد؟ آیا اندولیفت روش مناسبی برای لیفت غبغب است؟ اندولیفت غبغب چگونه انجام می شود؟ ما در این مقاله به تشریح فرایند درمانی رفع غبغب با لیزر اندولیفت، عملکرد اندولیفت در صورت، کاربردها، قیمت لیزر اندولیفت، مزایا، مدت زمان مورد نیاز این عمل، نتایج مورد انتظار و قسمت‌هایی از بدن غیر از صورت که این روش برای آن‌ها دارای کارایی بالایی است، خواهیم پرداخت. علاوه‌ بر این، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اندولیفت به مقاله اندولیفت جدیدترین متد جوان سازی مراجعه نمایید. با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر اندولیفت غبغب و بدون جراحی بپردازیم.

فیلم رفع غبغب با اندولیفت

غبغب چیست؟

غبغب برجستگی زیر چانه است که با حالتی معمولاً آویزان زیر چانه ایجاد می شود. بروز غبغب ناشی از افتادگی عضلات و همچنین افتادگی صورت و گردن است. وجود غبغب زیر چانه، هم در زنان و هم در مردان اتفاق می افتد و صورت را چاق نشان می دهد. رفع غبغب در گذشته با جراحی لیفت انجام می شد اما امروزه، با کمک تکنیک های نوین پزشکی، بدون جراحی نیز امکان پذیر است.

دلایل ایجاد غبغب 

جراحی غبغب به دلایلی از جمله ترس از بی‌هوشی یا عوارض آن ممکن است برای برخی افراد خوشایند نباشد. پیشرفت علم پزشکی و کاربردهایش در اعمال زیباسازی، درمان و رفع غبغب را با روش های غیر جراحی از جمله اندولیفت غبغب که در ادامه خواهیم گفت، بسیار ساده کرده است. از عوامل تشکیل غبغب در افراد به‌ اختصار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چاقی
 • ضعف غدد فوق کلیوی
 • پیری و شل شدن پوست
 • بالا رفتن سن و سال
 • سبک زندگی نامناسب
 • ژنتیکی و مسائل ارثی و خانوادگی
 •  کم کاری تیروئید (Hypothyroidism)
 • نامناسب‌ بودن ارگونومی گردن و سر
 • کمبود پروتئین و ویتامین ها در برنامه غذایی
 • اختلال‌های اسکلتی و غیراستاندارد بودن زوایای آناتومیک صورت و گردن

ضعف غدد فوق کلیوی (Adrenal)

غدد فوق کلیوی یا غده‌های آدرنال دو غده درون‌ریز هستند که سبب ترشح هورمون‌های مختلفی از جمله اپی‌نفرین و نوراپی‌نفرین و همچنین استرویید‌هایی از جمله آلدوسترون و کورتیزول می‌شوند. هر دوی این غدد بر روی کلیه‌ها قرار دارند. هر غده دارای یک قسمت خارجی به نام بخش قشری و یک قسمت داخلی به نام بخش مغزی است. بخش قشری سازنده هورمون‌های استروییدی است.
برخی نارسایی‌ها که در غدد فوق کلیوی (همانند آنچه در سندرم کوشینگ (Cushing’s Syndrome) اتفاق می‌افتد، می‌تواند سبب تجمع چربی در ناحیه گردن و بالای ترقوه شده و اصطلاحاً سبب ایجاد گردن بوفالویی شود.

چاقی و سبک زندگی نامناسب

عادت های غذایی نادرست و استفاده زیاد از غذاهای پرچرب و فراوری‌ شده باعث تجمع چربی در بافت های مختلف بدن از جمله در ناحیه غبغب می شود. رژیم غذایی مناسب و دوری از عادت های غذایی نادرست در سبک زندگی سالم نقش مهمی دارند.

عادت های نادرست

عادت به پایین گرفتن سر و چانه به سمت پایین یکی از علل مهم ایجاد غبغب است. با ایجاد فشار مداوم به ناحیه زیر چانه، غبغب ایجاد می شود.

8 4 - از علل ایجاد غبغب تا درمان آن | اندولیفت جدیدترین متد رفع غبغب

افزایش سن

با بالا رفتن سن، متابولیسم (سوخت و ساز بدن) کاهش پیدا می کند. کاهش سوخت و ساز باعث کم حجم شدن عضلات بدن می شود که در نتیجه آن استخوان‌های بدن دچار ضعف ساختاری می شود، پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و این امر باعث به وجود آمدن غبغب می شود. با تحلیل رفتن بافت چربی زیر پوست و کلاژن پوست (که سبب قوام و کشیدگی ظاهر گردن می شود) غبغب آویزان می شود و سن افراد را بیشتر از واقعیت نشان می دهد. ایجاد و افتادگی غبغب یکی از دلایل شایع رجوع بسیاری از افراد به کلینیک‌های زیبایی برای اندولیفت غبغب می‌باشد.

ژنتیک و عوامل ارثی و خانوادگی

نقش عوامل ژنتیکی و ارثی در پدید آمدن ویژگی‌ها و شکل‌گیری مسائل مختلف در بدن افراد  بسیار مهم است. بسیاری از افراد ژن یا ژن‌های دخیل در ایجاد شدن غبغب را از والدین خود به ارث می‌برند. این عوامل وراثتی می توانند بر نحوه ذخیره چربی در بدن تاثیر بگذارند. بسیاری از افرادی که برای درمان غبغب مراجعه می کنند به دلایل ارثی با این مشکل مواجهند.
گاهی نیز به لحاظ آناتومی و استخوان بندی فرد، ساختار استخوان فک به گونه ای است که سبب ایجاد غبغب می شود. اگر عامل ایجاد غبغب در فرد ژنتیکی یا ارثی باشد، حتی بعد از رعایت رژيم‌های غذایی مختلف و تمرینات مربوط به لاغری غبغب و به کار بردن روش هایی که به عنوان رفع غبغب شناخته می شوند، این معضل از بین نمی رود و از بین بردن آن عملاً با روش های خانگی در اکثر موارد بی نتیجه خواهد بود.

کم‌کاری تیروئید (Hypothyroidism)

کم کاری تیروئید یکی از علل بروز چاقی و همچنین بروز غبغب در فرد است. کم‌کاری غده تیروئید یا اصطلاحاً هیپوتیروئیدی بعد از دیابت، شایع‌ترین مشکل در میان بیماری‌های غدد درون‌ریز است. اگر غده تیروئید نتواند به مقداری که بدن به آن نیاز دارد هورمون تولید کند، بیماری کم‌کاری تیروئید ایجاد می‌شود. لازم به ذکر است که این بیماری در زنان سه برابر شایع‌تر از مردان است.

اسکلت‌بندی و ساختار استخوانی صورت و گردن

در بعضی افراد ساختار آناتومیک و شکل استخوان‌بندی به‌ شکلی است که باعث ایجاد غبغب در اشخاص می‌شود. ساختمان استخوانی، بخشی از بدن انسان است که به عنوان نگه‌دارنده وضعیت استاتیکی بدن و حالت داینامیک آن در برابر نیروهای بیرونی از جمله گرانش و اصطکاک ایستایی و حرکتی عمل می کند. نقش استخوان ها علاوه بر این‌ که اساساً سبب شکل‌گیری ساختار بدن می‌شود و محافظت از اعضای داخلی بدن را بر عهده دارد، سرعت‌ بخشیدن به بدن در حین عمل‌ها و عکس‌العمل‌های روزمره است.
اسکلت انسان‌ها همانند سایر مهره‌داران توسط عضلات پوشیده شده‌ است. عملکرد ماهیچه‌ها و اسکلت افراد به‌ شکلی است که در عمل با یکدیگر هماهنگ عمل می‌کنند. مسأله ساختار استخوانی و اسکلت‌بندی صورت یکی از مواردی است که ممکن است در برخی افراد در اینکه بافت‌های چربی به چه شکل به یکدیگر متصل شده و سبب ایجاد غبغب شوند یا خیر اثرگذار باشد.

5 2 - از علل ایجاد غبغب تا درمان آن | اندولیفت جدیدترین متد رفع غبغبنامناسب‌ بودن ارگونومی گردن و سر

قرار دادن سر و چانه به سمت پایین به‌ صورت مداوم یکی از عوامل مهم ایجاد غبغب در بسیاری از افراد است. علت این امر آن است که  فشار مداوم به ناحیه زیر چانه سبب افتادگی عضلات فک به‌ ويژه عضله پلاتیسما که در زیر فک تا انتهای گردن قرار دارد، شده و این امر باعث می‌شود تا غبغب در زیر چانه تشکیل شود.

کمبود ویتامین‌ها و پروتئین‌ها

ویتامین‌ها (به‌ ویژه ویتامین‌های گروه B) و پروتئین‌ها (به‌ خصوص کلاژن) از جمله مواد مهمی هستند که نقش اصلی در حفظ حالت ارتجاعی پوست و وضعیت کشسانی آن دارند. وجود انواع مختلف ویتامین‌ها در بدن و تنظیم گوارش و غذارسانی به بافت‌های پوست نواحی گردن سبب می‌شود تا این بافت‌ها به‌شکل کامل‌تری خاصیت استحکامی خود را حفظ کرده و دیرتر دچار مواردی مانند شکل‌گیری غبغب که حاصل افتادگی عضلات و تجمع چربی است، بشوند.

ضعیف شدن عضلات بدن

گاهی عضلات بدن (از جمله عضلات صورت و گردن) دچار ضعف می شوند که این امر فارغ از سن و یا وزن افراد اتفاق می افتد. به همین دلیل است که گاهی افراد لاغر نیز با مشکل غبغب مواجه هستند. تغذیه نامناسب، وجود برخی بیماری ها مانند کم کاری تیروئید، ضعف غدد فوق کلیوی، نداشتن فعالیت و عدم تحرک از علل ضعیف شدن عضلات هستند.

4 1 - از علل ایجاد غبغب تا درمان آن | اندولیفت جدیدترین متد رفع غبغب

آیا رفع غبغب بدون جراحی امکان پذیر است؟

برای رفع غبغب نمی‌توان از روش‌های غیرتهاجمی مثل کرم‌ها و دستگاه‌هایی که در چند سال اخیر در سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های ماهواره‌ای برای درمان غبغب تبلیغ می‌شود، استفاده کرد. اثر این دستگاه‌ها در هیچ منبع علمی‌ تایید نشده است و به نظر نمی‌رسد تاثیر چندانی بر درمان غبغب داشته باشند. کرم‌ها و پمادهایی نیز که برای رفع غبغب تبلیغ می‌شوند، به‌ هیچ‌وجه مورد تایید نیستند و اثر آنها اثبات شده نیست و بیشتر جنبه تبلیغاتی و تجاری دارند.

راه‌های درمان و از بین بردن غبغب چیست؟

راه‌های از بین‌ بردن غبغب همانند بسیاری از مسائل مشابه در حوزه پزشکی به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

 1. درمان های تهاجمی (جراحی لیفت غبغب)
 2. درمان های غیر تهاجمی

بسیاری از افراد ترجیح می دهند که درمان را بدون جراحی انجام دهند تا با مشکلات ناشی از جراحی مواجه نشوند. روش های غیرتهاجمی رفع غبغب مزایایی دارند که اکثر افراد این روش را برای درمان انتخاب می کنند.

روش های رفع غبغب بدون جراحی

از اثربخش ترین دستگاه ها و لیزرهای جوانسازی استفاده شده در روش های غیر تهاجمی رفع غبعب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اندولیفت
 • لیفت غبغب با نخ
 • آر اف گرمایی سطحی
 • لیزرهای فرکشنال و سوزنی
 • مزوتراپی لیپولیتیک (مزولیپولیتیک)

مزایای رفع غبغب بدون جراحی چیست؟

روش های غیرجراحی برای رفع غبغب اگر توسط پزشکی ماهر و در بهترین کلینیک پوست مجهز به تکنولوژی های جدید انجام شود، نتایجی بهتر از جراحی خواهد داشت که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عوارض نادر
 • کم تهاجمی بودن
 • عدم نیاز به بیهوشی
 • پاسخ دهی در کوتاه مدت
 • افزایش قوام پوست و کاهش حجم چربی زیر جلدی
 • کوتاه بودن دوره نقاهت نسبت به سایر روش‌های لیفتینگ غبغب

بررسی روش های غیر جراحی از بین بردن غبغب

در ادامه به طور کامل با روش های غیر جراحی لیفت غبغب آشنا خواهیم شد:

لیفتینگ پوست گردن و زیر چانه

یکی دیگر از روش‌های رفع غبغب که برای جوان‌سازی پوست هم انجام می‌شود، لیفتینگ پوست گردن است. این روش برای افرادی که پوست ناحیه‌ی گردنشان چروکیده و افتاده است، بسیار مناسب است.

لیپوساکشن غبغب

روش غیرتهاجمی دیگری که برای رفع غبغب انجام می‌شود، لیپوساکشن و خارج‌ کردن چربی از ناحیه‌ی غبغب است که با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. این روش برای کسانی که جنس پوست خوب و محکمی داشته باشند، موفقیت‌آمیزتر خواهد بود.

13 5 - از علل ایجاد غبغب تا درمان آن | اندولیفت جدیدترین متد رفع غبغب

لیفت غبغب با استفاده از لیزرهای فرکشنال و سوزنی

امروزه روش های مبتنی بر تکنولوژی فرکشنال (fractional) با موفقیت در درمان اسکار پوستی، چین و چروک پوستی، انواع ضایعات پیگمانته، جوانسازی و رفع افتادگی پوست در ناحیه غبغب و گردن بکار می رود. در این روش، متخصص پوست سوزن هایی به ظرافت مو را وارد پوست می کند. از سر این سوزن ها گرما ساطع می شود و همین امر سبب تخریب و لیز شدن سلول های چربی می شود. این سوزن ها همچنین با تحریک کلاژن سازی سبب لیفت و افزایش کیفیت پوست در موضع مورد درمان می شوند.
درمان غبغب با لیزر فرکشنال نیاز به جلسات متعدد دارد و نسبت به میزان افتادگی غبغب و سن بیمار بین 4 تا 6 جلسه به فواصل 1 ماه توصیه می شود.

لیفت غبغب با استفاده از لیزرهای آر اف گرمایی سطحی

این لیزرها با تولید گرما سبب لیفت پوست در ناحیه غبغب می شوند که نیاز به جلسات متعددی دارند. در این روش با استفاده از محدود ساختن انرژی به کانون های کوچک در ناحیه مورد درمان، می توان میزان زیادی از انرژی را به بافت رساند، این در حالی است که پوست اطراف بافت اصلی در این روش سالم باقی می ماند و بافت آسیب دیده بازسازی می شود. استفاده از این روش نسبت به دو روش قبلی اثر بخشی محدود تری خواهد داشت و معمولا به عنوان درمان مکمل با تعداد جلسات متعدد توصیه می شود‌.

 لیفت غبغب با مزوتراپی لیپولیتیک (مزولیپولیتیک)

مزوتراپی غبغب نیز یک روش غیرتهاجمی است که می تواند ظاهر پوست را در گروه های مختلف سنی بهبود دهد و یکی از بهترین روش ها برای سفت کردن پوست و اصلاح افتادگی‌های آن به ویژه در نواحی با ذخیره چربی بالا می باشد.

مزولیپولیتیک حاوی مواد حل کننده چربی بوده و از آنها به طور شایع در آب کردن چربی زیر پوست و غبغب استفاده می شود. در مزوتراپی، پزشک مواد آنتی اکسیدان و داروهایی که باعث کلاژن سازی می شوند را به صورت مستقیم زیر پوست تزریق می کند و به این ترتیب کلاژن سازی انجام می شود.

16 3 - از علل ایجاد غبغب تا درمان آن | اندولیفت جدیدترین متد رفع غبغب

نکاتی در مورد مزوتراپی غبغب

چند نکته حائز اهمیت در رابطه با این روش وجود دارد:

مزوتراپی به تنهایی موثر نخواهد بود و بایستی به همراه رژیم غذایی مناسب، ورزش و یا سایر روش های درمانی باشد.

محدودیت هایی برای انجام این روش وجود دارد که شامل بیماری کلیوی و یا قلبی شدید، شاخص توده بدنی بالای kg/h2 30، دیابت ملیتوس، سن زیر 18 سال و موارد بسیار دیگری است.

در موارد نادری بروز عفونت در پی تزریق جهت مزوتراپی رخ داده است. بسته به‌ اندازه قسمت مورد درمان، 5 – 1 و شايد هم تعداد بيشتري تزريق بدون درد در هر قسمت انجام ‌می شود. همچنين براي انجام اين كار ممكن است به 3 تا 6 جلسه نياز داشته باشيد. برای جلوگیری از بروز عفونت، این روش باید توسط پزشک با تجربه انجام شود تا از بروز مشکلات جبران ناپذیر جلوگیری شود.

رفع غبغب با لیفت نخ

در تکنیک لیفت با نخ از نخ های پلی دی اکسانون (PDO) که پیش تر در جراحی های داخلی مانند جراحی قلب نیز کاربرد داشت استفاده می شود‌. تاثیر استفاده از این نخ ها بیش از ۲ سال ادامه دارد و پس از حدود ۸ ماه بعد از استفاده، نخ ها جذب می شوند. تاثیرات اولیه این متد بلافاصله قابل مشاهده است و پس از ۶ تا ۸ هفته زمانی که تحریک کلاژن آغاز گردید تاثیر کامل آن دیده می شود. این روش معمولا برای افرادی توصیه می شود که تنها دچار افتادگی پوست در ناحیه غبغب می باشند.

کرایولیپولیز و رفع غبغب

در این روش، سلول های چربی موجود در ناحیه غبغب با سرما درمانی رفع می شوند. سرما باعث ایجاد کریستال داخل سلول های چربی می شود و به این ترتیب سلول ها فریز می شوند و مرگ سلولی اتفاق می افتد. پس از تخریب سلولی، غبغب از بین می رود.

15 5 - از علل ایجاد غبغب تا درمان آن | اندولیفت جدیدترین متد رفع غبغب

اندولیفت غبغب؛ نمونه‌ای از کاربردهای لیزر در زیباسازی

اندولیفت جدیدترین روش جوانسازی پوست صورت و بدن است که بدلیل بدون عوارض بودن، نداشتن خطرات عمل جراحی و عدم نیاز به بیهوشی طرفداران بسیاری دارد. اندولیفتغبغب یک روش درمانی ساده با لیزر است که فرایند کشیدگی پوست (لیفتینگ) در ناحیه غبغب را با کارآمدی بالا و هم‌سطح با روش‌های جراحی و البته بدون نیاز به بی‌هوشی و با عوارض بسیار کمتر انجام می‌دهد. در اندولیفت، پرتوی لیزر به صورت موضعی و سطحی استفاده نمی شود. این لیزر با استفاده از فیبرهایی تابیده می شود که به ضخامت یک تار مو (200 یا 300 میکرون معادل 0.2 یا 0.3 میلی‌متر) هستند و به زیر پوست و به بافت‌های عمقی فرستاده می شود. لیزر به صورت انتخابی، به تجزیه‌ی چربی‌ها و بازآرایی اسکلت پروتئینی بافت می پردازد. همچنین این لیزر با ایجاد حرارت در لایه میانی پوست، باعث تحریک تولید و بازسازی رشته های کلاژن می شوند که مسئول خاصیت کشسانی پوست می باشند.
در زمان استفاده از این لیزرها، در اثر تبدیل انرژی نوری حاصل از اندولیفت به انرژی گرمایی، جریان خون افزایش می یابد و خونرسانی بیشتری در موضع مورد درمان انجام می شود. این امر منجر به بازسازی سلول ها و تحریک سلول های بنیادی موجود در پوست می شود که در نتیجه آن زیبایی و شادابی پوست بیشتر می شود. از طرفی لیزر اندولیفت با القای انرژی و گرم‌ کردن لایه‌های میانی پوست، سبب تحریک کلاژ‌ن‌سازی و الاستین‌سازی بیشتر در موضع تحت عمل می‌شود. کلاژن و الاستین بیشتر به‌ معنای استحکام و کشسانی بیشتر پوست است. با استفاده از این لیزرها، تبدیل انرژی موجود در فوتون‌های نور به انرژی گرمایی که حاصل عملکرد دستگاه اندولیفت در همسوسازی پرتوهاست، جریان خون زیاد می‌شود و باعث افزایش خون‌رسانی در موضع مورد درمان می‌شود. همین اتفاق سبب بالا رفتن سوخت‌وساز بدن در عمقی ترین لایه پوست (اپیدرم) و برانگیختگی سلول‌های بنیادین موجود در لایه درم می‌شود که این امر نتیجتاً سبب بهتر شدن کیفیت پوست می‌شود.

در حال حاضر اندولیفت یکی از بهترین روش های جوانسازی و از بین برنده چین و چروک و افتادگی پوست نسبت به سایر روش‌ها می باشد.

قیمت لیزر اندولیفت

از آنجا که اندولیفت یک عمل جراحی تهاجمی نیست؛ بنابراین هزینه اندولیفت برای متقاضیان بسیار کمتر از هزینه عمل‌های جراحی لیفتینگ خواهد بود. از سوی دیگر، عوارض جانبی اندولیفت صورت بسیار کمتر از عمل‌های تهاجمی بوده و نیز نتایج آن بلافاصله پس از انجام قابل مشاهده است. از موارد تأثیرگذار بر هزینه‌های اندولیفت می‌توان به ناحیه تحت درمان، مهارت تیم درمانی، تجربه پزشک و میزان ترمیم مورد نیاز و تعداد جلسات درمان اشاره کرد. 

11 3 - از علل ایجاد غبغب تا درمان آن | اندولیفت جدیدترین متد رفع غبغب

مزایای استفاده از اندولیفت

از مزایای کلی اندولیفت می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

دوره نقاهت کوتاه مدت

نیازی به برش و بخیه ندارد.

موجب کانتور و همتراز شدن و سفت شدن پوست می شود.

اندولیفت اثراتی از خونریزی و جای زخم باقی نمی گذارد.

مدت کوتاه عمل و سرپایی انجام شدن آن از دیگر مزایای اندولیفت است.

در همان اولین جلسه نتایج و تغییراتی که بوجود می آید قابل مشاهده است.

از همه مهمتر نسبت به شرایط کنونی جامعه بسیار مقرون به صرفه می باشد.

به بیهوشی نیازی ندارد و با ژل موضعی بی حسی نیز می توان درد را کاهش داد. 

هیچ گونه آسیبی به دیگر اعضای زیر پوستی نمی رساند و نسبت به مابقی جراحی ها امنیت بسیار بیشتری دارد.

عوارض اندولیفت

اندولیفت هیچ گونه عوارض خاصی ندارد. یکی از تنها مواردی که در این روش قابل مشاهده می باشد این است که در ناحیه تحت درمان جای تورم و کبودی بوجود می آید که این معضل نیز بصورت مقطعی بوده و به ندرت پیش می آید که بعد از چند روز برطرف می شود. 

10 3 - از علل ایجاد غبغب تا درمان آن | اندولیفت جدیدترین متد رفع غبغب

مراقبت های پس از انجام اندولیفت

خودداری از آرایش کردن غلیظ حداقل بمدت ۲۴ ساعت

برای جلوگیری از تورم و کوفتگی احتمالی محل اندولیفت شده، کمپرس یخ قرار دهید.

در صورت تجویز دارو توسط پزشک، داروها مرتب و بموقع و سرساعت خورده شود.

خودداری از مصرف دخانیات، الکل و قرص های رقیق کننده خون مانند ارفارین و اسپریم بمدت سه شبانه روز

بهترین دکتر پوست تهران برای رفع غبغب

مهم ترین مرحله برای انجام دادن هر گونه عمل زیبایی و جوان سازی پوست، انتخاب یک دکتر پوست خوب است که تاثیر مستقیم بر نتیجه کار دارد. مراجعه به افراد غیرمتخصص، نه تنها هیچ نتیجه ای نخواهد داشت، بلکه علاوه بر اتلاف وقت و هزینه شما، گاهی سلامتتان را هدف قرار می دهد. به همین دلیل انتخاب پزشک و مرکز درمانی مجهز بسیار حائز اهمیت است. یافتن پزشکی متخصص و ماهر در شهرهای بزرگی مانند تهران کار دشواری است و به دقت و تحقیق برای انتخاب نیاز دارد. با در نظر گرفتن ویژگی های زیر می توانید یک دکتر پوست خوب برای درمان غبغب در تهران بیابید:

 • اخلاق حرفه ای
 • صبوری و حوصله در درمان
 • مهارت در درمان با شیوه های مختلف
 • مجهز بودن کلینیک پوست به دستگاه های مدرن
 • سابقه درخشان در درمان مشکلات پوست و زیبایی

12 2 - از علل ایجاد غبغب تا درمان آن | اندولیفت جدیدترین متد رفع غبغب

بهترین مرکز زیبایی پوست برای انجام اندولیفت

 در مرکز زیبایی پوست و مو شریعتی به روزترین دستگاه‌ها نیاز‌های شما را به بهترین شکل توسط مجرب‌ترین پرسنل برآورده خواهد کرد. مرکز زیبایی تخصصی پوست و لیزر در شمال تهران با دارا بودن کادری حرفه ای از متخصصین، خدمات بسیاری از جمله چال دائم و موقت، انواع لیفت (با جراحی یا نخ)، ساکشن غبغب، مزونیدلینگ، خال برداری، میکرودرم، پاکسازی پوست، تزریق انواع مزو ژل، مزونیدلینگ، رفع جای جوش و اسکار، لیزر موهای زائد به طور تخصصی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و انواع فیلر، مزوتراپی مو، کربوکسی تراپی، فیس آپ، پیرسینگ ناف و بینی و گوش و انواع ویزیتهای درمانی پوست و مو برای شما مراجعین گرامی ارائه می دهد. این مرکز توانسته با بهره گیری از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه در کنار تجربه متخصصین، رضایت مراجعین عزیز را جلب نماید.

نتایج بدست آمده از انجام لیزر اندولیفت

لیزر اندولیفت با تحریک کردن در کلاژن سازی (رشته های پروتیئنی کلاژن مسئول استحکام بافت پوست هستند) موجب کاهش چین و چروک ها و لیفت صورت می شود. اندولیفت موجب زاویه سازی فک و صورت، سفت شدن بافت گردن، لیفت ابرو، لیفت گونه، از بین رفتن خط خنده، لیفت غبغب برای از بین بردن چربی های اضافی جمع شده در زیر چانه می شود.
همچنین می توان اندولیفت را به غیر از صورت و گردن بر روی اجزای دیگر بدن مانند باسن، ران پا و… به کار برد. بطور کلی اندولیفت در همه قسمت های بدن که دچار افتادگی یا شلی پوست است موثر خواهد بود. از اندولیت می توان در کنار دیگر روش های جوانسازی پوست مثل هایفوتراپی استفاده کرد و ترکیب این روش ها باعث تاثیرگذاری بیشتر می شود.

18 1 - از علل ایجاد غبغب تا درمان آن | اندولیفت جدیدترین متد رفع غبغب

ماندگاری و دوام 

اندولیفت نسبت به سایر روش های جوانسازی پوست دوام و ماندگاری بیشتری دارد. بطور میانگین حداقل ۳ سال ماندگاری کامل دارد. برای دستبابی به نتیجه بهتر می توان اندولیفت را بعد از یک سال تکرار کرد.

تفاوت لیزر لیپولیز و لیزر اندولیفت

لیزر لیپولیز نیز مشابه شیوه درمانی اندولیت می باشد. لیزر لیپولیز برای از بین بردن بافت چربی نواحی بزرگتر مانند شکم استفاده می شود. در روش لیپولیز از لوله فلزی باریک کانولا استفاده می شود و در روش اندولیفت میکرو فیبر جای کانولا را گرفته و بسته به محل درمان میکروفیبرها ضخامت های مختلف دارند.

مقایسه لیزر اندولیفت با سایر جراحی ها

در اندولیفت کلاژن سازی پوست بلافاصله بعد از اعمال درمان شروع می شود. اندولیفت با  حداقل درد، بدون بیهوشی، خون ریزی و جراحی انجام می شود ولی جراحی های  مثل جراحی لیفت که به معنای بالا کشیده شدن اجزای صورت مانند مژه ها، ابرو و پیشانی و … است بیهوشی نیاز است و عوارض احتمالی نیز نسبت به اندولیفت شایع تر است. در جراحی لیفت برای هر کدام از اجزای صورت ممکن است مشکلاتی بوجود آید که موجب بهم خوردن حالت طبیعی صورت می شود.
همچنین احتمال آسیب دیدگی شاخه های عصب صورت وجود دارد، در صورتی که در اندولیفت هیچ کدام از اجزای صورت و اعصاب آسیب نمی بینند.
اندولیت جراحی سرپایی است که بدون برش پوست و بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود. عوارض عمل جراحی نسبت به روش های غیر جراحی خیلی بیشتر می باشد، عفونت ها، خونریزی و مشکلات در بخیه کردن ناحیه عمل شده در برخی از بیماران مشهود می باشد. در برخی بیماران بدلیل حساسیت به بیهوشی عمومی خطر مرگ بشدت وجود دارد، لذا بعلت کمتر کردن خطرات و عوارض ذکر شده میل پزشکان به روش اندولیفت بیشتر از پیش می باشد.
در اندولیفت غبغب نتایج درمان انجام شده بلافاصله قابل مشاهده می باشد و زمان بهبودی بسیار کمتری را نسبت به روش های جراحی لازم دارد. بنابراین روشهای کم تهاجمی مانند هایفوتراپی و اندولیفت اثرات بلند مدت دارند که حداقل دو سال می توانید از مزایای آن بهره ببرید.

اندولیفت غبغب با لیزر روشی نوین برای تحریک بافت های عمقی جهت ساخت کلاژن های جدید به منظور کاهش افتادگی پوست و سفت سازی آن می باشد. 

19 2 - از علل ایجاد غبغب تا درمان آن | اندولیفت جدیدترین متد رفع غبغب

نتیجه گیری نهایی

در این مقاله کوشیدیم تا شما را با یکی از کاربردهای دستگاه لیزر اندولیفت، اندولیفت غبغب آشنا سازیم. در این مطلب به طور کامل با علل ایجاد غبغب و راه های درمان آن آشنا شدیم و به شیوه های مختلف رفع غبغب بدون جراحی پرداختیم. همچنین به این نکته اشاره کردیم که انتخاب دکتر پوست تاثیر بسزایی در نتیجه درمان دارد. اندولیفت غبغب موجب سفت شدن پوست شده و چین وچروک و افتادگی پوست را به طور چشم گیری کاهش می دهد. زمان بهبودی بسیار کوتاهی دارد. نیاز به بیهوشی عمومی نیز ندارد و درنتیجه عوارض بیهوشی که به اختصار در این مقاله یاد شده را نیز ندارد. امیدواریم با خواندن این مطلب آگاهی لازم در خصوص رفع غبغب بدون جراحی، اندولیفت غبغب را به دست آورده باشید.
مرکز زیبایی پوست و مو شریعتی یکی از مجهزترین کلینیک‌های ایران است که با استفاده از بهترین و به روزترین تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا و بهره‌گیری از متخصصین امر و کادر درمانی حرفه ای به ارائه تمامی روش‌های تهاجمی، غیرتهاجمی و کم‌تهاجمی جوانسازی پوست مانند اندولیفت، هایفوتراپی، مزوتراپی دورچشم، کربوکسی‌تراپی، روش‌های تزریقی و … می پردازد. تماس با ما را فراموش نکنید تا با جوان سازی پوست اعتماد به نفس بیشتری کسب کنید و از زیبایی پوست و مو خود لذت ببرید.

محقق و مترجم: عزیزه جوهری

پاینده و سرزنده باشید.

منبع

منبع

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!