تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
تخفیف لیزر موی زائد مردان و تخفیف لیزر کل بدن مردان | مرکز تخصصی لیزر موهای زائد برای آقایان در تهران

رشد مجدد موهای ریخته شده سر با بهترین درمان ریزش مو | مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یک روش درمانی زیبایی غیر تهاجمی و غیر جراحی است که برای بازگرداندن حجم و درخشش به مو های نازک شده مورد استفاده قرار می گیرد. این روش شامل تزریق مواد دارویی ، اسید های آمینه ، ویتامین ها و سایر ترکیبات به لایه اپیدرم پوست است.

0 438

ریزش مو یکی از شایع ترین مشکلات امروزه است. اگرچه از دست دادن 25 تا 50 تار مو در روز امری طبیعی است ، اما گاهی اوقات ریزش مو بسیار بیشتر و سریع تر می شود و منجر به بروز نگرانی می شود. مزوتراپی مو روشی است که می تواند به جلوگیری از ریزش مو ، بهبود کیفیت مو و تحریک رشد مو کمک کند. برای اطلاع از این فرایند ، هزینه ، عوارض جانبی و موارد دیگر ، این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید.

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مدیواستار (اسکلپیون)

22612171_021  22612108_021

09027610748

جشنواره تخفیف زیبایی و لیزر،دستگاه الکس مونولیت

22212952_021 22234012_021

6634846_0910

 

 

مزوتراپی مو (امپول برای رشد سریع موی سر) چیست؟

maxresdefault 2 300x169 - رشد مجدد موهای ریخته شده سر با بهترین درمان ریزش مو | مزوتراپی مو
امپول برای رشد سریع موی سر

مزوتراپی مو با عنوان مزوپلاستی یا مزوی مو سر نیز شناخته می شود. این درمان شامل تزریق داروها به طور مستقیم به پوست سر است. این روش بر روی اپیدرم ، بافت همبند پوستی ، گردش خون و سیستم ایمنی و حسی عصبی اثر می گذارد.

مزوتراپی مو می تواند در بهبود برخی از شکل های آلوپسی مانند تلوژن افلوویوم ، آلوپسی آندروژنتیک ، آلوپسی آره آتا و آلوپسی استرسی کمک کند. با این حال ، شواهد علمی بسیار کمی وجود دارد که نشان می دهد این روش می تواند ریزش مو را به طور کامل از بین ببرد.

هدف از این درمان ، ترمیم و افزایش میکروسیرکولاسیون (جریان خون در عروق بسیار کوچک و انتهایی) در پوست سر ، تأمین مواد مغذی ، کاهش سرعت کوچک شدن فولیکول ها و تحریک رشد مو است. در مزوتراپی مو ادعا می شود مواد شیمیایی و ترکیبات زیر می توانند رشد مو را تحریک کرده و بدن را به تولید موی جدید ترغیب کنند:

 • بیوتین
 • بوفلومدیل
 • دگزنول
 • دوستاسترید
 • فیناستراید
 • مینوکسیدیل
 • سیلیسیم آلی
 • ویتامین ها
 • استیل تتراپتید -3
 • بیوکانین-A
 • پی آر پی
 • نانو پپتید ها
 • کوکتل ها

مواد مورد استفاده در مزوتراپی مو می توانند به عناصر اصلی و عمده (که توسط شواهد علمی پشتیبانی شده و از سوی FDA تأیید شده اند) و مواد تشکیل دهنده فرعی یا مکمل (که ادعا می کنند وضعیت موجود را بهبود می بخشند) طبقه بندی شوند. یک کوکتل موثر در مزوتراپی شامل حداقل دو تا سه عنصر اصلی است.

برای مشخص کردن این که کدام یک از بهترین کوکتل ها و روش های کاربردی در مزوتراپی مو جهت کمک به رشد مو موثرتر است هنوز شواهد علمی کافی وجود ندارد. مقادیر ویتامین ها ، آنزیم ها ، هورمون ها ، داروها ، عوامل هومیوپاتی ، عصاره گیاهان طبیعی و مواد زیست فعال مورد استفاده در این روش به عملکرد و تجربه پزشک بستگی دارد.

 

تاریخچه مزوتراپی

sac mezo 300x148 - رشد مجدد موهای ریخته شده سر با بهترین درمان ریزش مو | مزوتراپی مو
بهترین درمان ریزش مو

اصطلاح “مزوتراپی” برای اولین بار توسط دکتر میشل پیستور در سال 1958 ابداع شد. او از این روش به عنوان یک روش تسکین دهنده درد برای درمان مشکلاتی در روماتولوژی ، ورزش ، آسیب شناسی ، بیماری های عفونی و بیماری های عروقی استفاده کرد. بعدها دکتر لیونل بیسون ، این تکنیک را در فرانسه آموخت و آن را در ایالات متحده رایج کرد. کاربردهای زیبایی آن به ویژه برای از بین بردن چربی و سلولیت و درمان ریزش مو اخیراً توجه جهانی را به خود جلب کرده است.

 

مزوتراپی مو چگونه به رشد مجدد موهای ریخته شده سر کمک می کند؟

unnamed 16 300x200 - رشد مجدد موهای ریخته شده سر با بهترین درمان ریزش مو | مزوتراپی مو
مزوتراپی مو نی نی سایت

مزوتراپی یک روش درمانی زیبایی غیر تهاجمی و غیر جراحی است که برای بازگرداندن حجم و درخشش به مو های نازک شده مورد استفاده قرار می گیرد. این روش شامل تزریق مواد دارویی ، اسید های آمینه ، ویتامین ها و سایر ترکیبات به لایه اپیدرم پوست است. این مواد ، لایه مزودرم را تحریک می کنند ، رشد مو را تسریع می بخشند و تولید موی جدید را ترویج می دهند.

این روش بر پایه این واقعیت است که بیشتر مشکلات ریزش مو به دلیل عدم تعادل هورمون ها در اطراف فولیکول های مو (مانند DHT) ، کمبود مواد مغذی مناسب برای سلامتی مو و کاهش گردش خون به پوست سر ایجاد می شود.

محلول مزوتراپی که به پوست سر تزریق می شود حاوی ترکیبی از مواد شیمیایی خاص ، ویتامین ها ، آنزیم ها و اسیدهای آمینه است که براساس نیاز بیمار تنظیم می شوند. مزوتراپی به تدریج به بازیابی تعادل هورمونی کمک می کند و همین امر رشد رشته های جدید و سالم مو را ترغیب می کند. هم زنان و هم مردان می توانند از این تکنیک بهره مند شوند.

 

فیلم مزوتراپی مو

 

تجربه مزوتراپی مو چگونه است؟

mesotherapy for hair growth you need to know L jc9ZTI 300x159 - رشد مجدد موهای ریخته شده سر با بهترین درمان ریزش مو | مزوتراپی مو
مزوی موی سر

مزوتراپی مو به دو روش انجام می شود:

 1. مزوتراپی شیمیایی

در این روش ، موادی مانند بولفومدیل ، مینوکسیدیل ، فیناستراید ، دوتاستراید ، بیوتین ، ویتامین ها و سیلیسیم آلی به لایه مزودرم پوست تزریق می شوند. این مواد با هم برای تحریک رشد طبیعی مو از طریق بهبود گردش خون ، خنثی کردن بیش از حد DHT ، کاهش التهاب و تحریک تولید کلاژن برای جلوگیری از ریزش مو عمل می کنند.

 1. مزوتراپی مکانیکی

در این روش ، پزشک سوراخ های بسیار ریزی در ناحیه مورد نظر ایجاد می کند که باعث رشد مجدد مو می شود. این حرکت منجر به تولید کلاژن و الاستین می شود. کلاژن و الاستین به شکل گیری بافت های جدید در موهای شما کمک می کنند. در طی این فرآیند ، هیچ گونه آسیبی به کلاژن موجود وارد نمی شود.

 

تبادل نظر در مورد مزوتراپی مو : طول درمان چقدر است؟

sac mezoterapisi 300x300 - رشد مجدد موهای ریخته شده سر با بهترین درمان ریزش مو | مزوتراپی مو
رشد مجدد موهای ریخته شده سر

مدت طول درمان به خود فرد بستگی دارد ، اما به طور متوسط ​​، شما باید حدود چهار ماه ، یک بار در هفته جهت درمان به مطب مراجعه داشته باشید.

این درمان معمولاً هشت جلسه ، هر هفته یک بار و هر نوبت به مدت نیم ساعت انجام می شود. در حین انجام این درمان فرد باید صبور و آرام باشد ، زیرا نتایج قابل مشاهده تنها پس از جلسه پنجم به بعد مشاهده می شود.

البته ، هنگامی که بدن شما شروع به پاسخگویی به درمان کرد ، مدت زمان و دفعات درمان کاهش می یابد.

 

عوارض مزوتراپی مو چیست ؟

مطالعه ای برای نشان دادن تأثیرات قبل و بعد از مزوتراپی برای آلوپسی انجام شد. در این مطالعه سه بیمار مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک مورد بررسی قرار گرفتند که بعد از جلسات مزوتراپی به مدت یک سال به طور بی وقفه ریزش مو را تجربه کرده بودند. از این مطالعه نتیجه گیری شد که مزوتراپی مو برای آلوپسی آندروژنتیک ممکن است موجب ریزش مو و اسکار شود.

در یک مطالعه دیگر ، دو بیمار بعد از انجام مزوتراپی برای درمان آلوپسی آندروژنتیک ، دچار آلوپسی سکه ای شده بودند.

مزوتراپی مو همچنین ممکن است باعث عوارض حاد مانند آبسه پوست سر شود. همچنین ممکن است در برخی از افراد منجر به کبودی ، ورم ، سردرد ، خارش و درد شود.

 

مزودرم موی سر برای چه کسانی مناسب نیست؟

Women Face Woman Model Girl Black Hair Stare HD Wallpaper Background Image 300x180 - رشد مجدد موهای ریخته شده سر با بهترین درمان ریزش مو | مزوتراپی مو
بهترین مارک داروی مزوتراپی مو

اگر گزینه های زیر در مورد شما صدق می کند ، کاندید مناسبی برای انجام مزوتراپی مو نیستید:

 • به هر یک از مواد مورد استفاده در مزوتراپی حساسیت دارید
 • به دیابت ، بیماری کبد ، کلیه یا مشکلات قلبی مبتلا هستید
 • باردار یا شیرده هستید
 • داروهای ضد انعقاد مصرف می کنید
 • عفونت یا ضایعه ای در ناحیه پوست سر دارید.

 

تعرفه مزوتراپی مو چقدر است؟

هزینه مزوتراپی مو به نوع درمان و تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد. قیمت آمپول مزوتراپی مو نیز در بازار متنوع است و بسته به ترکیبات آن متفاوت می باشد. از آنجا که مزوتراپی مو یک روش زیبایی غیر تهاجمی است و شامل جراحی نمی شود ، شرکت های بیمه معمولاً هزینه آن را پوشش نمی دهند.

 

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

این روش درمانی می تواند شما را از جراحی کاشت مو و سایر گزینه های گران قیمت و دردناک بی نیاز کند. با این وجود ، برای حصول بهترین و سریع ترین نتایج ممکن ، بیمار باید رژیم غذایی سالمی را دنبال کرده ، مصرف مواد غذایی نامرغوب و سموم را کنار بگذارد و از یک برنامه تناسب اندام منظم پیروی کند.

 

پرسش و پاسخ درباره مزوتراپی مو

unnamed 10 300x180 - رشد مجدد موهای ریخته شده سر با بهترین درمان ریزش مو | مزوتراپی مو
مزودرم موی سر

آیا مزوتراپی مو دردناک است؟

خیر ، اگر مزوتراپی به درستی انجام شود ، یکی از کم دردترین روش های ترمیم مو به شمار می رود.

چه مدت بعد از اولین درمان می توان انتظار حصول نتایج را داشت ؟

نتایج هر روش درمانی مو همیشه در بین افراد مختلف ، متفاوت است ، اما در بیشتر موارد 2 الی 3 ماه طول می کشد تا نتایج محرز شوند.

آیا مزوتراپی مو یک روش دائمی است؟

متأسفانه ، نتایج مزوتراپی مو طولانی مدت نیست.

PRP چه تفاوتی با مزوتراپی دارد؟

PRP به نسبت مزوتراپی روش پیچیده تری است. در PRP ، از بیمار خون گرفته می شود و برای تجزیه و تحلیل بررسی می شود. پس از یک سری مراحل پیچیده ، پلاسمای خون پاک و پلاسما غنی به پوست سر فرد تزریق می شود تا رشد مو تحریک شود.

 

نتیجه گیری

مزوتراپی یک روش تزریق غیر جراحی و نسبتاً بدون درد است. با وجود تحقیقات اندکی که در مورد استفاده و اثربخشی مزوتراپی مو وجود دارد ، در چند سال اخیر بسیار محبوب شده است. برای دستیابی به نتایج مطلوب ، استفاده از کوکتل متناسب و تکنیک های تزریق اصولی بسیار مهم است. با این حال ، در مورد موارد منع مصرف و عوارض جانبی نیز احتیاط لازم است.

امیدواریم این مطلب توانسته باشد، ابهامات شما در خصوص مزوتراپی را برطرف کرده باشد و به شما در گرفتن یک تصمیم گیری آگاهانه کمک کند. نظر خود در مورد مزوتراپی مو را با ما در میان بگذارید.

 

بهترین مرکز مزوتراپی در تهران

خوشبختانه مفتخریم به اطلاع شما عزیزان برسانیم که مرکز زیبایی ما واقع در محدوده قلهک شریعتی (شریعتی ، قلهک ، زرگنده ، دروس ، میرداماد ، تجریش ، فرمانیه ، پاسداران) ، از مجرب ترین کادر مزوتراپی برخوردار می باشد. پس چنانچه به دنبال یافتن بهترین مرکز مزوتراپی در تهران یا بهترین مارک داروی مزوتراپی مو هستید ، به شما مرکز زیبایی خودمان را معرفی می کنیم.

مرکز زیبایی ما با بهره گیری از بهترین پزشکان و متخصصین زیبایی و هم چنین بهترین و با کیفیت ترین مواد، افتخار دارد کلیه خدمات زیبایی ، پوست و مو، و لیزر را در محدوده شمال تهران به شما عزیزان ارائه دهد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ نوبت از این مرکز به این صفحه مراجعه کنید.

شاد و سلامت باشید.

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منبع:

stylecraze

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!