تهران اسکین | برترین مراکز لیزر موهای زائد کشور
بهترین کلینیک لیزر موی زائد | بهترین مرکز لیزر در تهران |مرکز لیزر شریعتی | بهترین دستگاه لیزر موهای زائد | دستگاه لیزر بدون درد | مرکز لیزر شریعتی | تخفیف لیزر کل بدن | تخفیف میکرودرم | تخفیف مزوتراپی

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد ، شایعه یا واقعیت؟!

در ادامه این مطلب پرده از شایعاتی که در خصوص عوارض لیزر موهای زائد گفته می شود برداشته و واقعیت را شرح داده ایم.

0 12
c3997142576e6f4d163ead570965368d XL 300x210 - عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد ، شایعه یا واقعیت؟!
لیزر موهای زائد

اگر از روش های قدیمی از بین بردن موهای زائد، مانند استفاده از ژیلت خسته شده اید، احتمالا به لیزر موهای زائد فکر کرده اید. در درمان لیزر موهای زائد که توسط پزشکان و متخصصین پوست و مو انجام می شود، فولیکول های مو از رشد مجدد منع می شوند. در بسیاری از افراد، لیزر موهای زائد هیچ خطری ندارد. همچنین فرایند لیزر منجر به هیچ عوارض جانبی بلند مدتی نمی شود. با این حال، اختلاف نظراتی بر سر عوارض لیزر موهای زائد وجود دارد. اگرچه پس از انجام لیزر موهای زائد، ممکن است یک سری عوارض جانبی موقت و جزئی رخ دهد، اما بروز سایر پیامدها و عوارض، بسیار نادر است. از همه این ها گذشته، هر گونه ادعا در خصوص عوارض بلند مدت لیزر موهای زائد، بی پایه و اساس تلقی می شود.

تخفیفات ویژه عید در مرکز تخصصی زیبایی و لیزر موهای زائد برکه، با جدیدترین نسل

الکساندرایت در ایران (اسکلپیون، مدیواستار 2019)

   22612171_021 ☎  021-22612108

☎ 09027610748  

 

نکات قبل از لیزر موهای زائد

در ادامه پرده از شایعاتی که در خصوص خطرات لیزر موهای زائد گفته می شود برداشته و واقعیت را شرح داده ایم. این نکات در مورد عوارض لیزر موهای کل بدن ، عوارض لیزر زیر بغل و بیکینی ، عوارض لیزر موهای زائد و سرطان ، عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل ، عوارض لیزر بیکینی برای دختر ، عوارض لیزر صورت و عوارض اشعه لیزر برای چشم صدق می کند.

 

عوارض لیزر موهای زائد که جزئی اما شایع هستند

152336118043441 300x153 - عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد ، شایعه یا واقعیت؟!
عوارض لیزر موهای کل بدن

در فرایند لیزر موهای زائد از دستگاه های لیزر کوچک با شدت گرمای زیادی استفاده می شود. ممکن است بلافاصله پس از فرایند لیزر موهای زائد، عوارض جانبی موقتی ایجاد شود. سوزش و تغییرات رنگدانه ای پوست از شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد می باشند.

 • سوزش و قرمزی پوست. لیزر موهای زائد می تواند به طور موقت منجر به التهاب و سوزش پوست شود. همچنین ممکن است متوجه قرمزی و تورم خفیف در ناحیه درمان شوید. با این حال، این عوارض بسیار جزئی هستند. این عوارض را معمولا پس از انجام سایر روش های از بین بردن موهای زائد، مانند اپیلاسیون نیز شاهد هستید. اپراتور لیزر ممکن است پیش از شروع فرایند برای به حداقل رساندن این اثرات از کرم بی حسی موضعی استفاده نماید. به طور کلی، سوزش پوست باید در عرض چند ساعت پس از درمان از بین برود. برای کاهش درد و تورم ناشی از لیزر موهای زائد نیز می توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید. در صورتی که علائم قید شده بیش از حد باشد یا ادامه پیدا کند و وخیم شود، باید حتما با پزشک تان مشورت کنید.
 • تغییرات رنگدانه ای پوست. پس از لیزر موهای زائد ممکن است پوست تان کمی تیره تر یا روشن تر شود. اگر پوست روشنی دارید، احتمال ایجاد لک های تیره روی پوست تان پس از لیزر زیاد است. درست خلاف این موضوع در افراد دارای پوست تیره نیز صدق می کند و روی پوست شان ممکن است لک های روشن ایجاد شود.  با این حال، این عوارض نیز همانند قرمزی و سوزش پوست، موقتی بوده و معمولا منجر به نگرانی نمی شوند.

 

عوارض لیزر موهای زائد که حاد و نادر هستند

عوارض لیزر بیکینی
عوارض لیزر موهای بیکینی

در موارد نادر، لیزر موهای زائد ممکن است منجر به بروز عوارض جانبی حاد گردد. در صورت استفاده از لیزرهای خانگی، یا انجام فرایند لیزر توسط یک فرد غیر متخصص احتمال بروز این عوارض و خطرات افزایش می یابد.

عوارض جانبی نادر لیزر موهای زائد عبارتند از:

 • هیپوپیگمانتاسیون. هنگامی که نور لیزر با سطح پوست تان برخورد پیدا می کند، بدین معناست که به پوست تان نفوذ کرده و سلول های رنگ دانه ای موجود در فولیکول های مو را می سوزاند. با این حال، احتمال دارد در صورت عدم استفاده صحیح از لیزر، سلول های رنگدانه ای پوست نیز بسوزند. این امر منجر می شود که رنگ پوست تان را از دست بدهید و لکه هایی روی پوست تان ایجاد شود که روشن تر از خود پوست تان است.
 • هیپرپیگمانتاسیون. هنگامی که لیزر بر روی پوست شما هدایت می شود، ممکن است پوست این گونه تشخیص دهد که محافظ خوبی در مقابل نور ندارد. در نتیجه، سلول های رنگ دانه ای تولید می کند. و به لطف این واکنش طبیعی بدن تان در مقابل نور، ممکن است لکه هایی روی پوست تان ایجاد شود که تیره تر از بقیه پوست می باشد.
 • سوختگی. لیزر، منبع نور متمرکز شده است و استفاده نادرست از آن می تواند منجر به سوختگی شود. این نوع سوختگی ها معمولا درجه یک محسوب می شوند. بدین معنا که بسیار جدی نیستند. سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد را می توان مشابه آفتاب سوختگی در نظر گرفت و معمولا پس از گذشت چندین روز بهبود می یابد.
 • آکنه. هنگامی که پرتوهای لیزر به پوست شما تابیده شود، می تواند سبب تحریک بدن برای تولید سبوم (چربی محافظ پوست) بیشتر شود. افزایش میزان سبوم منجر به افزایش خطر ابتلا به جوش و تشکیل سلول های مرده پوست و مو می شود. بدین ترتیب ممکن است آکنه در محل درمان ایجاد گردد. مضرات اشعه لیزر تنها به این مورد ختم می شود.
 • کبره بستن. بدن جهت محافظت از پوست آسیب دیده، کبره تشکیل می دهد و لیزر موهای زائد می تواند آسیبی به پوست وارد کند که سبب بسته شدن کبره گردد. مشابه این عارضه در افرادی که خالکوبی روی پوست شان می کنند نیز اتفاق می افتد.
 • پورپورا. این یک نام فانتزی است که به کبودی یا بنفش شدن زیر پوست اطلاق می شود. این عارضه در نتیجه آسیب دیدن رگ های خونی کوچک در نزدیکی سطح پوست ایجاد می شود و اگر از لیزر به شکل نادرستی استفاده شود، بروز پورپورا نسبتا شایع است.
 • عفونت. پوست آسیب دیده نسبت به ابتلا به عفونت بیشتر مستعد است. استفاده نادرست از لیزر می تواند منجر به ایجاد عفونت پوستی گردد. هنگامی که پوست آسیب می بیند، راه برای ورود میکروب ها و باکتری ها به بافت متورم هموار تر می گردد و زمان زیادی طول می کشد تا بدن آن را درمان کند. شدت عفونت های پوستی از خفیف تا شدید متفاوت هستند.

 

سایر عوارض غیر محتمل لیزر موهای زائد

تخفیف لیزر نوجوانان
عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل

در ذیل، فهرستی از عوارض لیزر موهای زائد آمده است که بروز آن تنها در تعداد اندکی از افراد تجربه می شود:

 • رشد مجدد موهای زائد
 • حساس شدن بیش از حد پوست به آسیب های محیطی
 • گز گز کردن یا بی حسی پوست
 • افزایش حساسیت پوست به نور خورشید
 • بروز واکنش های آلرژیک به ژل یا کرم های تسکین دهنده درد

 

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد

تخفیف لیزر در جردن
عوارض اشعه لیزر برای چشم

لیزر موهای زائد، روشی برای رفع موهای زائد است که به طور فزاینده ای در حال محبوب شدن می باشد. با این حال، انجام آن در هر شرایط و موقعیتی صحیح نیست و ممکن است منجر به بروز عوارض وحشتناکی شود. در فهرست زیر به موقعیت هایی اشاره کرده ایم که انجام لیزر موهای زائد در آن خطر بروز عوارض جانبی وحشتناک را افزایش می دهد.

1- عدم انجام لیزر موهای زائد در صورت عدم اعتماد به مرکز لیزر

ما در خصوص تحقیق و تفحص پیش از مراجعه به یک مرکز لیزر موهای زائد، مطالب بسیاری نوشته ایم. اما باز هم لازم به ذکر و تاکید است که: انتخاب یک کلینیک خوب و معتبر جهت لیزر موهای زائد بسیار حائز اهمیت است.

در برخی موارد، لیزر موهای زائد، تحت پوشش هیچ قاعده و نظارتی نیست و این بدان معناست که بسیاری از افراد سود جو می توانند مدعی انجام لیزر موهای زائد باشند.

اما شما به عنوان یک مراجعه کننده باید این نکته را در نظر داشته باشید که لیزر موهای زائد هنگامی بهترین نتیجه را می دهد که تحت نظارت یک متخصص، در یک مرکز تخصصی لیزر و با تنظیمات صحیح دستگاه انجام شود. تنها در این صورت است که لیزر موهای زائد، کاملا ایمن و موثر خواهد بود.

چنانچه لیزر موهای زائد توسط یک فرد غیر متخصص انجام شود یا دستگاه لیزر به طور صحیح تنظیم نشود، می تواند منجر به سوختگی پوست و سایر عوارض جدی شود.

2- خودداری از انجام لیزر موهای زائد در صورت داشتن خالکوبی

بزرگ ترین معضل لاینحل در لیزر موهای زائد، داشتن خالکوبی در ناحیه درمان است.

رنگ دانه های تیره خالکوبی، بیش از پوست بدون خالکوبی جذب قدرت لیزر می شوند. بنابراین می تواند منجر به سوختگی شدید بر روی سطح پوست هدف گردد. در برخی موارد نیز این موضوع می تواند منجر به ایجاد اسکار دائمی در فرد شود.

3- عدم انجام لیزر موهای زائد در صورت نداشتن تاییدیه FDA دستگاه لیزر

هیچ شک و تردیدی در داشتن تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای یک دستگاه لیزر وجود ندارد. اما لازم به ذکر است که برخی از دستگاه های لیزر موجود در بازار، این تاییدیه را ندارند و تضمینی برای استفاده از آن ها نیز وجود ندارد؛ چراکه ممکن است منجر به بروز عوارض جدی ای شوند. پیش از آغاز فرایند درمان لیزر، درباره دارا بودن تاییدیه FDA دستگاه از متخصص خود سوال کنید. این تاییدیه تحت نظارت اداره غذا و داروی آمریکا به دستگاه های لیزر داده می شود.

4- لیزر موهای زائد برای چه کسانی مضر است

چنانچه در مقیاس فیتزپاتریک (دسته بندی انواع پوست)، پوست تان تیره تر از نوع 4 است، شما فرد مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد محسوب نمی شوید.

تنها لیزرهای خاص می توانند با خیالی آسوده در افراد دارای پوست تیره مورد استفاده قرار گیرند. اگر پوست تان تیره است، دستگاه های مناسب شما شامل الکساندرایت (تا حدودی) و اندیاگ (به طور کامل) می باشد.

5- لیزر برای چه موهایی مناسب است

بهترین نوع موی زائدی که به درمان لیزر بهترین پاسخ را می دهد ، موهای خشن و تیره است. چنانچه موهای بدن تان کرکی یا روشن است ، کاندید خوبی برای انجام لیزر موهای زائد محسوب نمی شوید.

6- ممانعت از انجام لیزر موهای زائد در صورت عدم انجام تست پچ

گذاشتن وقت برای انجام تست پچ، پیش از آغاز درمان لیزر موهای زائد بسیار حائز اهمیت است. در این تست چگونگی واکنش پوست شما به درمان مشخص می شود و در صورت ایجاد حساسیت، از بروز عوارض حاد پیشگیری می شود.

خوشبختانه، اکثر مراکز معتبر لیزر موهای زائد، تست پچ را انجام می دهند تا متوجه شوند شما کاندید مناسبی برای این کار هستید و آیا لیزر برای پوست شما عوارضی دارد یا خیر. اگر به هر دلیل، مرکزی از انجام این تست سر باز زد، از انجام لیزر موهای زائد در آن مرکز خودداری کنید.

 

آیا لیزر موهای زائد منجر به سرطان می شود؟

بیشترین تخفیف لیزر موهای زائد
عوارض لیزر موهای زائد و سرطان

این موضوع که لیزر موهای زائد منجر به سرطان می شود، افسانه ای بیش نیست. در واقع، بر اساس یافته های بنیاد مراقبت از پوست (Skin Care Foundation)، گاهی اوقات از لیزر جهت درمان انواع خاصی از ضایعات پیش سرطانی نیز استفاده می شود.

لیزر های مختلف جهت درمان آسیب های ناشی از نور خورشید و چین و چروک به کار برده می شوند. از لیزر جهت رفع موهای زائد یا سایر درمان های پوستی با حداقل میزان تابش استفاده می شود.  علاوه بر این، این میزان حداقل تابش، تنها سطح پوست را تحریک می کند. بنابراین، به جرات می توان گفت در لیزر موهای زائد هیچ گونه خطر ابتلا به سرطانی وجود ندارد.

 

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی میشود؟

تخفیف لیزر نوجوانان
عوارض لیزر بیکینی برای دختر

این هم یک باور غلط است که لیزر موهای زائد منجر به ناباروری می شود. در لیزر موهای زائد، تنها سطح پوست تحت تاثیر قرار می گیرد و تابش ناچیز لیزر به هیچ وجه نمی تواند به سایر اعضای بدن نفوذ پیدا کند.

 

بهترین مرکز لیزر موهای زائد در شمال تهران

ارزانترین مرکز لیزر تهران
ارزانترین مرکز لیزر تهران

مفتخریم اعلام کنیم مرکز ما واقع در محدوده شمال تهران (شریعتی ، قلهک ، زرگنده ، دروس ، ظفر ، کدویی ، میرداماد ، تجریش ، فرمانیه ، پاسداران) با بهره گیری از بهترین پزشکان و متخصصین زیبایی و هم چنین بهترین و با کیفیت ترین مواد، افتخار دارد کلیه خدمات زیبایی ، پوست و مو، و لیزر را به شما عزیزان ارائه دهد.

خوشبختانه مرکز ما مجهز به جدیدترین دستگاه لیزر موجود در بازار ، یعنی اسکلپیون مدیواستار نیز می باشد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر ، مشاوره و همچنین اخذ نوبت از مرکز زیبایی ما به این صفحه مراجعه کنید.

شاد و سلامت باشید.

تحقیق و ترجمه: مینو زرفش

منابع:

realself

goaskalice

hairfreelife

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!